Logistika a sklady

DHL zajistí distribuci pro Zalando

DHL zajistí distribuci pro Zalando. Společnosti DHL Supply Chain a Zalando, přední evropská online platforma zaměřená na módu a životní styl, uzavřely smlouvu na zajištění fulfillmentových služeb pro e-commerce.

DHL Supply Chain v rámci jejího plnění zajistí distribuci kosmetických vzorků rakouským zákazníkům. Realizací byl pověřen provoz v Pohořelicích, který je součástí logistické sítě více než třiceti distribučních center DHL zaměřených na e-commerce.

Přečtěte si také

DHL zajistí distribuci pro Zalando

„Společnosti Zalando poskytujeme naše služby od roku 2018, kdy bylo otevřeno distribuční centrum DHL Supply Chain v Polsku. O dva roky později přibyl další sklad ve Španělsku. Velice nás těší, že si nás společnost Zalando pro spolupráci vybrala i v tomto případě,“ říká Kamil Řezáč, obchodní manažer ve společnosti DHL Supply Chain

Pomocí své široké sítě distribučních a fulfillmentových center dokáže DHL Supply Chain nabídnout a rychle implementovat logistická řešení, která výrazně sníží náklady na skladování, expedici a doručení na poslední míli. „Zákazník platí pouze za služby, které využívá. Nemusí si pronajímat sklad s technikou a personálem. Účtují se mu pouze náklady související s aktuálním množstvím obsazených skladových pozic a vychystaných objednávek,“ vysvětluje výhody fulfillmentové sítě DHL Kamil Řezáč. 

Předností distribučního centra v Pohořelicích je jeho strategicky výhodná poloha, díky které se výrazně zkrátí doba doručení. Provoz navíc splňuje přísné parametry pro skladování hořlavých látek. DHL Supply Chain zajišťuje jejich přepravu do Vídně, odkud dále zakázky distribuují lokální dopravci. Transport podléhá pravidlům pro přepravu nebezpečného zboží a zajišťují jej pouze důkladně proškolení řidiči.

„Další výhodou využití fulfillmentové sítě DHL je okamžitý přístup do webového rozhraní služby, kde je k dispozici balíček předem definovaných reportů. Zákazník může sledovat cestu produktu od zaskladnění až po doručení ke koncovému zákazníkovi. Zároveň si může kontrolovat KPI a objemové statistiky včetně aktuálního naskladněného množství,“ doplňuje Kamil Řezáč. 

Zdroj
DHL

Přečtěte si také

Back to top button