Logistika a sklady

DPD a ALZA.CZ doručují společně i v sobotu

Zatím pouze v Praze a ve středních Čechách.

Přepravní společnost DPD dlouhodobě úzce spolupracuje s internetovým obchodem Alza.cz. Kvůli zvýšení komfortu pro své zákazníky, obě společnosti neustále hledají nová řešení. V polovině roku proto uskutečnily obě firmy průzkumy mezi svými zákazníky a na základě výsledků spustily pilotní projekt v hlavním městě Praze a ve středních Čechách.
 
Společnost DPD a internetový leader v prodeji počítačů a elektroniky Alza.cz spolu úzce spolupracují již delší dobu. Hlavním cílem je pracovat na zvyšování komfortu doručení pro koncové příjemce zásilek. Z výsledků nezávislých průzkumů, které obě firmy v polovině roku spustily, vyplývá, že mezi příjemci existuje potenciál pro doručování nejen ve všední dny, ale i v sobotu. Díky těmto poznatkům byl spuštěn v srpnu tohoto roku pilotní projekt ve vybraném regionu České republiky, který měl prověřit reálný zájem o rozšíření doručovacích možností.  
 
„První výsledky ukazují spíše konzervativnost příjemců a jejich citlivost na formu komunikace. V podstatě jsou jejich reakce obdobné, jako byly při zavedení možnosti platby doběrečného platební kartou. Novou platební metodu jsme zařadili jako první přepravce na českém trhu a rovněž jsme sledovali poměrně pozvolné zvykání na tuto novinku,” zhodnotil projekt Daniel Mareš, generální ředitel DPD CZ.   DPD i Alza.cz by rádi v dalších podobných projektech pokračovali. “S DPD máme dobré zkušenosti co se kvality služeb a spolehlivosti týče. Stejně tak se nám osvědčila spolupráce na zavádění inovací a novinek na český trh. Věříme, že naše společná práce přinese úspěchy
 i v budoucnu,” uvedl Rudolf Žůrek, ředitel logistiky Alza.cz.
 

Přečtěte si také

Back to top button