Logistika a sklady

DPD letos po desáté podpořilo projekt – Sbírka pro Světlušku

Ve dnech 11. a 12. září se uskutečnil již 10. ročník celonárodní charitativní akce s názvem v ZÁŘÍ Světlušky ZÁŘÍ, jejímž pořadatelem je Nadační fond Českého rozhlasu.

Společnost DPD jako každý rok pro Světlušku distribuovala několik tun sbírkových předmětů do škol. Dárkové předměty jsou kurýry DPD rozváženy mezi dobrovolníky do škol v celé České republice, od kterých si lidé mohou předměty koupit a přispět tak na pomoc nevidomým. DPD zajišťuje Světlušce také svoz neprodaných předmětů.
 
„Jsme rádi, že jsme se Světluškou mohli letos oslavit deset let naší spolupráce. Držíme Světlušce palce, ať se jí daří i v další dekádě tak úspěšně podporovat nevidomé,“ říká Daniel Mareš, generální ředitel DPD CZ.
DPD letos také podpořilo 1. Noční běh, který Světlušce přispívá ze startovného běžců. Závod se konal letos na jaře v pražské Stromovce. Společnost DPD tradičně zajišťuje také přepravu vybavení Kavárny POTMĚ, kde si lidé mohou dát černou kávu a vyzkoušet si ztíženou orientaci v prostoru. S projektem Světluška spolupracuje více jak 48 000 dobrovolníků a miliony dárců. Tento projekt zatím přinesl potřebným téměř 80 milionů korun.
 
Jak můžete pomoci?
Po celý rok můžete přispět na konto „deset devítek“ 99999 99999 / 0100 nebo odeslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87 777. Pro roční podporu odešlete SMS ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč. Více informací naleznete na www.darcovskasms.cz. Můžete se také stát Světluščím dobrovolníkem nebo přijít na některou z rozmanitých benefičních akcí.
 
Společnost DPD

 

Denně přepraví na 2,5 milionu zásilek, čímž si vydobyla globální vedoucí postavení v poskytování zásilkových a expresních služeb. Společnost disponuje nejefektivnější logistickou sítí v Evropě a doručuje do 230 zemí světa. Zákazníci mohou vybírat z rozsáhlé nabídky vnitrostátních i mezinárodních zásilkových a expresních služeb, a to jak pro obchodní, tak spotřebitelské účely. Ve více než 800 lokalitách pracuje celkem 24 tisíc zaměstnanců a přepravu zajišťuje 18 tisíc vozů. Vlastníkem většinového podílu (83,32 %) je GeoPost Group, dceřiná společnost francouzské skupiny La Poste. Díky konsolidovanému obratu ve výši 3,668 mld. eur v roce 2011 se GeoPost stal druhým největším poskytovatelem expresních zásilkových služeb v Evropě. 
 
V České republice společnost působí od roku 1994 jako Direct Parcel Distribution CZ s.r.o. Počátkem roku 1995 se stala plnohodnotným členem mezinárodní sítě DPD. V Německu zaujímá společnost DPD vedoucí postavení na trhu s vnitrostátními i mezinárodními obchodními zásilkami. Zákazníci mohou využívat služeb zajišťovaných více 7,5 tisíci zaměstnanci a 7 tisíci vozy, které se pohybují mezi 75 logistickými sklady a 4 tisíci výdejnami.
 

Přečtěte si také

Back to top button