Logistika a sklady

DSV otevřela u Pavlova novou centrálu s unikátním překladištěm

Ve středu 26. října společnost DSV Česká republika oficiálně otevřela svou novou centrálu v Panattoni Parku Prague Airport II za přítomnosti generálního ředitele DSV Jense Bjørna Andersena a dalších hostů.

Díky investici ve výši 500 milionů korun vzniklo moderní logistické centrum s unikátním cross-dockem. Tato budova, která slouží ke krátkodobému skladování zásilek, je výjimečná tím, že má rozpon 45 metrů bez jediného sloupu. Přes největší a nejmodernější překladiště české DSV putují zásilky z celé Evropy i ze zámoří.   
 
Nový areál DSV u exitu 7 dálnice D6 zahrnuje logistický sklad s kapacitou 13 000 m2, cross-dock s rozlohou
7 000 m2 a kancelářské prostory. Přepravní společnost potvrdila svou profesionalitu, protože dokázala během pouhého měsíce sestěhovat provoz ze tří směrů: divize DSV Road byla původně v Dobrovízi, divize DSV Air & Sea v Ruzyni a logistický sklad v Horních Počernicích. V nové centrále pracuje celkem 270 zaměstnanců.  
 
„Za opravdový skvost považuji hlavně výjimečný cross-dock, který maximalizuje efektivitu provozu i bezpečnost pracovníků. Laicky řečeno uvnitř vlastně není do čeho nabourat, protože střecha má rozpon 45 metrů bez jediného sloupu. Díky tomu dosáhneme velmi plynulého toku zásilek,“ vysvětluje Petr Chocholatý, generální ředitel DSV Road pro Českou republiku.
 
„Je výhodné mít všechny divize pod jednou střechou a díky akvizici UTi je to ještě výhodnější. Noví kolegové tak mohou lépe spolupracovat s těmi stávajícími napříč všemi divizemi. Díky lokalitě blízko letiště také zůstáváme i nadále ‚po ruce‘,“ říká Mikael Kjeldgaard, generální ředitel DSV Air & Sea pro Českou republiku.
 
Logistické centrum DSV u Pavlova se může pochlubit řadou moderních technologií, které šetří čas a peníze přepravce i koncového zákazníka. Díky pokročilému IT vybavení se zpřesňuje přehled o toku zásilek a zároveň minimalizuje používání papírových dokumentů. Skladový systém dále zahrnuje například technologii „Pick by Voice“, která umožňuje řídit přípravu zboží pomocí hlasu.

Přečtěte si také

Back to top button