Logistika a sklady

Efektivní systémové řešení od jednoho dodavatele

Pro nové logistické centrum firmy Heuchemer Verpackung, které bylo slavnostně otevřeno 3. září 2014 při příležitosti tří dnů otevřených dveří, dodala společnost STILL téměř 16 metrů vysoký kanálový sklad s úzkými uličkami.

„Co zde v posledních letech vyrostlo, zdaleka předčí naše očekávání,“ shrnul evidentně spokojený Thomas Schmidt, manažer výroby společnosti Heuchemer Verpackung, při oficiálním otevření modernizovaného a rozšířeného logistického centra firmy Heuchemer v Miehlenu. Téměř 16 metrů vysoký kanálový paletový sklad, čtyři vozíky STILLPalletShuttle, dva regálové vysokozdvižné vozíky MX-X a efektivní přepravní technika – to jsou komponenty systémového řešení, které firmě Heuchemer dodala společnost STILL.

Ročně se zde uskladní a expeduje kolem 450 milionů obalů z lepenky a plastu. Společnost Heuchemer totiž patří k předním německým výrobcům obalů. Aby byla připravena pro další růst, rozhodlo vedení společnosti na podzim roku 2012 o rozšíření stávajícího logistického centra společně s co největší automatizací procesů. Zde výrobce obalů vsadil na expertizu společnosti STILL, předního dodavatele komplexních intralogistických řešení na světě. „Bylo to pro nás logické rozhodnutí.

 
Společnost STILL známe již dlouhou dobu a s kvalitou jejich produktů jsme maximálně spokojeni,“ vyjádřil se manažer výroby Thomas Schmidt o dobrých zkušenostech z dlouhodobé spolupráce. Jako systémový integrátor musela firma STILL naplánovat celé zařízení, definovat stavební a technické předpoklady pro vysokozdvižné vozíky, skladovou techniku a regálové systémy a nakonec provést realizaci celého projektu. „Byl to pro nás náročný úkol, při kterém jsme museli pečlivě překontrolovat každý detail,“ říká vedoucí projektu ve společnosti STILL Philipp Hoops.

Od srpna 2014 běží pravidelný provoz moderního logistického centra: Regálové vysokozdvižné vozíky MX-X odeberou každý den z vyrovnávacího skladu kolem 200 palet, které sem přicházejí z výroby. K tomu účelu byl do nejnižších regálových úrovní již existujícího shuttle-systému STILL integrován systém s 12 řetězovými dopravníky. Odtud se palety přemisťují do skladu s vysokými regály.

 
Přesněji řečeno: Na poloautomatických vozících STILLPalletShuttle. Tyto vozíky jsou schopné samostatně rozpoznat nejrůznější převisy palet a vždy je zaskladnit ve stejných odstupech do kanálů 46 metrů širokého a 42 metrů dlouhého skladu s vysokými regály. Celkem je k dispozici 10 650 odkládacích míst, která jsou umístěna ve více než tisíci regálových kanálech.

Na oficiálním otevření logistického centra byl navíc oznámen další krok automatizace. Odvážení výrobků z výroby, které se dnes ještě provádí manuálně elektrickými vysokozdvižnými vozíky STILL RX 20, bude v blízké budoucnosti automatizované novým systémem iGo Easy od firmy STILL, který byl firmě Heuchemer předán při příležitosti otevření nového centra.

iGo Easy je celosvětově prvním řešením automatizace jednoduchých a standardizovaných úkolů, které umožňuje kompletní konfiguraci, řízení a kontrolu prostřednictvím iPadu A nejen to: Zákazník si systém může sám nainstalovat a případně později přizpůsobit novým rámcovým podmínkám.

 

Přečtěte si také

Back to top button