Logistika a sklady

Europa Capital startuje projekt Westgate Park Rudna

Europa Capital jménem Europa Fund IV oznamuje zahájení projektu svého logistického skladu, který je umístěný západně od Prahy a bude se jmenovat „Westgate Park Rudna“.

Sklad se nachází na prvním sjezdu dálnice D5, která vede na západ do Plzně a dále do Něměcka a na východ na Pražský okruh. Projekt těží z výborného dopravního spojení ke stanici metra Praha – Zličín a blízkého autobusového terminálu, ze kterého je možné se dostat do centra Prahy a autobusová zastávka je umístěna přímo v areálu. Velmi snadno se lze autem dopravit na Letiště Václava Havla.
 
Pozemek zahrnuje stávající skladovou budovu, která byla postavena v roce 1997.  Celkem poskytuje 32 000 metrů čtverečních, včetně 13 000 m2 suchého úložného prostoru s výškou stropu 10 metrů. 7 600 m2 je plně vybaveno moderními chladícími a mrazícími prostory a 6 000 m2 zahrnují kanceláře. Budova bude brzo komplexně přestavěna, aby byly vytvořeny moderní, flexibilní logistické prostory první kategorie.  
 
Kromě toho je zde dalších 15 hektarů pozemků, které mají platné územní rozhodnutí, což umožňuje výstavbu dalších 34 000 m2 nových, vysoce kvalitních skladovacích prostor. Samostatný soběstačný pozemek nabízí další potenciál pro 20 000 m2 skladovacích a maloobchodních prostor.
 
Společnost Charnwood Capital byla jmenována místním správcem s mandátem společnosti Europa Capital realizovat všechny aspekty podnikatelského plánu.
 
„Až do dnešního dne byla tato nemovitost vždy obsazena provozovatelem supermarketů Billa a nikdy na trhu nebyla nabízena jako nájemní prostor. Rekonstrukce současné budovy je plánována na tento měsíc a poskytuje příležitost pro rebrandování na Westgate Park Rudna,“ řekl David Bouck, generální ředitel Charnwood Company. „Rebranding odliší projekt od tržní konkurence a poskytne mu rozpoznatelnou individuální identitu. Je to zajímavý projekt, který představuje vzácnou příležitost posílit a vytvořit nový distribuční park v jedné z nejlepších pražských lokalit.“
 
James Pennington, správce majetku Europa Capital, uvedl: „ Věříme, že Westgate Park Rudna je jedním z nejlépe umístěných a dostupných skaldových prostor na západě Prahy, který je okamžitě k dispozici a potenciálním nájemcům může poskytnout řešení na míru. Zaznamenáváme silnou úroveň zájmu jak o stávající skladové plochy, tak o okolní pozemky a budeme úzce spolupracovat s Charnwood, abychom využili celkový potenciál lokality.“
 

Přečtěte si také

Back to top button