Logistika a sklady

Haly v Bohumíně jsou před dokončením

Svým charakterem zcela ojedinělý projekt logistického areálu v Bohumíně finišuje svou další etapu rozvoje.

K novým, v loňském roce vybudovaným halám, vyrostla během podzimu sestřička v podobě multifunkční budovy s dílnami a administrativní částí. Jedna z hlavních dopravních tepen v Bohumíne tak získává zcela novou tvář. Téměř každý řidič, který se chce dostat z dálnice D1 do Bohumína, směřuje od polských hranic na Slovensko nebo i dál, projíždí ulicí vedoucí kolem areálu ČEMATu.
 
Během léta dostala tato ulice novou dominantu. Je jí nově postavená část logistického areálu společnosti ČEMAT. Hala, která bude dokončena na podzim 2014, má již teď svou jasnou tvář.
Nová budova je v komplexu logistického areálu ČEMAT ojedinělá tím, že je vytápěná. Čemat tak doplňuje portfolio nabízených logistických prostor o další typ. Více než její polovinu tvoří dílny se zázemím. Druhá část je pak věnovaná kancelářím společnosti.
 
„Rozšiřování celého areálu začalo vlastně tím, že jsme potřebovali zvětšit kapacitu v té chvíli již nedostatečných skladů. Jak naše firma roste, získává české i světové partnery, zjistili jsme, že bychom využili i větší kapacitu pro kancelářské zázemí zaměstnanců, pak se zrodil nápad s moderními dílnami. ČEMAT roste, zvětšuje se a tomu odpovídá i náš areál, na který jsme patřičně hrdí,“ upřesnil důvody výstavby Kamil Černý, jednatel společnosti ČEMAT
 
Součástí stavby je i showroom, který bude tvořit jednu z dominant přední fasády, na jeho dokončení se ale v této chvíli ještě pracuje. Kolaudaci totiž zažije budova nejpozději v listopadu, stěhování čeká celou firmu do konce roku, v ČEMATu v této chvíli proto přemýšlejí i nad tím, jaké vybavení bude budoucí výstavní plocha mít.
 
Dosud bylo součástí areálu šest skladovacích hal, dvě administrativní budovy s kancelářemi a parkoviště. Celková plocha těchto hal se pohybovala kolem 5000 m2. Největší hala číslo 12 má přes 2000 m2, ostatní haly nabízí po 600 a 900 m2. Celkově je k dispozici 6 000 paletových míst. Venkovní plochy, které jsou také součástí areálu, se blížily celkové rozloze až 15 000 m2 skladovací plochy. Nyní je toto vše doplněno o novou budovu s dílnami, zázemím pro dělníky a administrativní částí – sídlem firmy ČEMAT.
 
Logistický areál ČEMATu byl dokončen na podzim 2013. V regionu se jedná o svým charakterem ojedinělý projekt a to zejména vzhledem k jeho poloze v blízkosti dálničního koridoru D1 spojujícího Vídeň, Brno, Ostravu a Katowice. ČEMAT začal se stavbou hal v roce 2010. Prostory jsou ideálním řešením pro firmy hledající moderní, flexibilní a cenově přijatelné služby v oblasti skladování nebo logistiky.
 
 
Společnost ČEMAT je předním distributorem doplňků pro manipulační a stavební techniku v České a Slovenské republice. Portfolio nabízeného zboží a služeb zahrnuje pneumatiky pro vysokozdvižné vozíky, průmyslové pneumatiky, přídavná zařízení, nosné vidlice, gumové pásy, sedačky, zvedací plošiny, polyuretanová kola a kladky a jiné. 
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button