Logistika a sklady

Jungheinrich představil novou řadu vozíků

Jungheinrich představil novou řadu vozíků. Ručně vedené elektrické vysokozdvižné vozíky se používají téměř v každém podniku. Na tento segment spoléhají zejména malé a střední firmy, maloobchodní prodejny nebo výrobní podniky s omezeným skladovacím a pracovním prostorem.

Na veletrhu LogiMAT 2024 ve Stuttgartu představil Jungheinrich novou generaci řady elektrických vozíků v základním segmentu pro tuto skupinu zákazníků. Poprvé se společnost důsledně zaměřuje na využití nejmodernější lithium-iontové technologie i v této třídě vozíků. Kromě známých výhod, jako je možnost rychlého a středního nabíjení, bezúdržbový provoz a udržitelnost, těží vozíky nové řady EJC 1i především z vysoké energetické hustoty lithium-iontových baterií. Namísto velkého zásobníku energie, jak je to dosud nutné u olověných akumulátorů, se  podařilo umístit stejné množství energie do mnohem menšího modulu uvnitř vozíku a ušetřit tak místo. 

Přečtěte si také

Například verze XS vozíku EJC 112i se 100 Ah baterií má rozměr L2 pouhých 604 mm. To je o 68 mm méně než nejkompaktnější verze předchozího modelu. I s velkou 200 Ah baterií zůstává nový model EJC 112i kompaktnější s rozměrem L2 654 mm. Zejména v úzkých uličkách a skladovacích prostorech je výsledkem působivý poloměr otáčení, který umožňuje i nezkušeným uživatelům snadno, přesně a bezpečně manévrovat s vozidly řady EJC 1i. Dalším faktorem, který k tomu přispěl, je skutečnost, že společnost Jungheinrich výrazně snížila celkovou výšku nových elektrických pěších zakladačů, čímž výrazně zlepšila viditelnost vidlic, nákladu a pracovního prostředí. 

Přestože jsou vozíky řady EJC 1i výrazně kompaktnější a menší než jejich předchozí modely, Jungheinrichu se opět podařilo výrazně zlepšit jejich stabilitu. To bylo možné díky inteligentnímu rozložení hmotnosti v rámci podvozku vozíku a s tím související optimalizaci těžiště vozíku a také díky použití nových profilů stožárů. Výsledkem je výrazné zvýšení zbytkové nosnosti až o 250 kg, tj. o 62,5 %. 

Jungheinrich nabízí řadu EJC 1i v široké škále variant. Patří mezi ně standardní vozík EJC 110i/112i, který může přepravovat břemena o hmotnosti až 1 200 kg a lze jej objednat s výškou zdvihu až 4,70 m. Jungheinrich nabízí také variantu EJC 110zi/112zi s přídavným zdvihem, u níž lze kromě vidlic zvedat i ramena kol. Přídavný zdvih má nosnost až 1 600 kg. Pro jednoduché stohovací úlohy uvádí Jungheinrich na trh také modelovou variantu opět s mono stožárem, která dosahuje výšky zdvihu až 2,00 m s nosností až 1 000 kg. Další širokorozchodná verze je vhodná pro manipulaci se speciálními nosiči nákladů, uzavřenými paletami a příčnou přepravu europalet. Se zvláštním zaměřením na online prodej navrhla společnost Jungheinrich předkonfigurovaný, a proto rychle dostupný EJC 010i pro lehké a příležitostné aplikace. Může přepravovat břemena o hmotnosti až 1 000 kg a dosahuje výšky zdvihu až 3,60 metru.

Zdroj
Jungheinrich

Přečtěte si také

Back to top button