Logistika a sklady

Jungheinrich warehouseNAVIGATION

Jungheinrich warehouseNAVIGATION. Skladová navigace Jungheinrich warehouseNAVIGATION je systém, který díky propojení ERP systému zákazníka, vozíku a terminálu na něm dokáže vypočítat optimální trasu k cílové pozici.

Díky správně zvolenému rozdělení pojezdu a zdvihu je tak schopný v systémových VNA skladech výrazně zkrátit nezbytnou dobu pro manipulaci, snížit spotřebu energie a tím zvýšit produktivitu práce. V distribučním centru společnosti DHL v jihomoravských Syrovicích byl systém otestován v ostrém provozu.

Jungheinrich warehouseNAVIGATION

Ve zmíněném distribučním centru pracuje celkem 18 vozíků vybavených Li-Ion baterií z toho 7 VNA vozíků EKX 514. V rámci testu byly navigací osazeny 3 tyto vozíky. „Zajímavé na instalaci skladové navigace byla možnost přímého porovnání výkonu vozíků s navigací a bez ní. V první fázi jsme systém propojili se třemi vozíky a zákazník tak přesně viděl, jak vzrostla produktivita manipulace oproti dalším vozíkům v jeho flotile. Naměřené až 16% zvýšení efektivity manipulace jasně ukázalo na výhody polo-automatizace a v současné době diskutujeme možnost nasazení na zbylé VNA vozíky,“ vyzdvihuje výhody warehouseNAVIGATION Daniel Göllner, vedoucí logistických systémů Jungheinrich.

Propojení systémů díky Jungheinrich Logistik-Interface

Jedním ze specifik projektu v Syrovicích byl i požadavek na propojení s terminály na vozících, které využívají operační systém Android. „Z pohledu Jungheinrich, ale i IT obecně, je integrace strojních zařízení jednodušší u operačních systémů Windows s definovanými protokoly a zabezpečením. Naopak otevřené systémy typu Android jsou sice uživatelsky jednodušší, ale o to náročnější na integraci i implementaci,“ shrnuje Pawel Byczkowski, projektový manager Jungheinrich. Tuto komunikaci zajišťuje oceňované Logistické rozhraní Jungheinrich, které dokáže datově propojit různé systémy od různých výrobců a přizpůsobí se tak individuálním potřebám zákazníka. Díky tomu rozhraní umožňuje implementaci moderních automatizačních a asistenčních systémů bez nutnosti výměny již funkčních komponent a software.

Společnost Jungheinrich patří v celosvětovém měřítku k předním výrobcům vysokozdvižných a nízkozdvižných vozíků, skladové techniky, logistických systémů, automatických řešení a služeb pro kompletní vnitropodnikovou logistiku včetně vlastního software.

Zdroj
Tisková zprávaJungheinrich

Přečtěte si také

Back to top button