Logistika a sklady

Krátké aktuality DB Schenker – říjen 2012

DB Schenker na 54. Mezinárodním strojírenským veletrhem v Brně. Ochrana leteckých nákladů před protiprávními činy.

DB Schenker na 54. Mezinárodním strojírenským veletrhem v Brně
DB Schenker i letos zajišťoval spediční služby pro vystavovatele jako oficiální partner společnosti Veletrhy Brno na Mezinárodní strojírenském veletrhu, který se konal v polovině září. Veletrh s více než 1 500 vystavovately a 80 000 návštěvníky potvrdil pozici nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu ve střední Evropě.
 
DB Schenker přímo na brněnském výstavišti zajišťoval pro řadu významných vystavovatelů veškeré logistické služby, jako jsou přepravy, manipulace, instalace, skladování a celní služby. „Každý rok přepravujeme během veletrhu řadu netradičních nadrozměrných exponátů. Letos jsme například pro společnost DMG MORI SEIKI Czech zajišťovali přepravu osmi velkých obráběcích strojů, jejich instalaci na stánek, montáž a demontáž po veletrhu. Na stavbu výstavního stánku byl použit materiál a osvětlovací technika dovezená dalšími čtyřmi kamiony,“ komentuje Miroslav Horák, manažer pobočky společnosti Schenker v Brně.  
 
Čestným hostem letošního ročníku bylo Rusko s účastí 90 firem, které ve společné expozici představovaly řadu velkých strojních celků, např. lisovací stroje s hmotností okolo 10 tun. Letošní partnerskou zemí MSV byla Indie, kterou zastupovalo téměř 150 firem.
 
Ochrana leteckých nákladů před protiprávními činy
V druhé polovině března příštího roku skončí přechodné období stanovené nařízením Evropského parlamentu a Rady č. 300/2008 a č. 185/2010 o letecké bezpečnosti týkající se norem pro oblast ochrany leteckých zásilek před protiprávními činy. Tímto ustanovením končí možnost pro „Známé odesílatele“ (Known Consignor „KC“), aby získali akreditaci pro tento status prostřednictvím certifikovaných „Schválených agentů“.  Jako „Schválení agenti“ obvykle vystupují přepravní společnosti jako například DB Schenker. Nově bude možné získat certifikaci pouze u místních správních orgánů – v případě České republiky u Ministerstva dopravy.
 
Povinné provádění bezpečnostních kontrol, které vstoupí v platnost 25. března 2013 může mít dopad na finální dobu přepravy leteckého zboží a může vést ke vzniku dodatečných nákladů. „DB Schenker investuje nemalé prostředky do oblasti bezpečnostních kontrol, aby byla co nejlépe připravena na nadcházející změny při odbavení leteckých zásilek. Veškeré dotazy ohledně nového nařízení mohou zákazníci směřovat na naše letecké oddělení,“ informuje Tomáš Škoch, manažer leteckých přeprav.
 
Profil DB Schenker
DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Realizuje mezinárodní toky zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelských řetězců tzv. Supply Chain Management – poskytování komplexních logistických řešení, která organizují celý dodavatelský řetězec od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. Kromě inovačních řešení nabízí komfort komplexních služeb, individuální přístup, vysokou profesionalitu a oporu spolehlivého partnera. Disponuje veškerými možnostmi celosvětového know how a technického, technologického i kapitálového zázemí.


Celosvětová síť DB Schenker zahrnuje 130 zemí, kde zaměstnává přes 91 tisíc spolupracovníků. Na každém kontinentu jsou pobočky DB Schenker klíčem k těsné blízkosti k zákazníkům, uspokojují nejvyšší technické požadavky a umožňují organizovat přepravu zboží po celém světě. DB Schenker je součástí německého koncernu Deutsche Bahn a zahrnuje divizi logistiky DB Schenker Logistics a divizi železniční nákladní dopravy DB Schenker Rail.


V České republice má DB Schenker prostřednictvím Schenker spol. s r. o. silné zastoupení – 800 kvalifikovaných spolupracovníků na 18 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokážeme být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb dbáme na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebíráme aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snažíme se přinášet užitek nad rámec společnosti. Společnost Schenker patří podle žebříčku Czech Top100 z roku 2010 mezi 150 nejvýznamnějších firem v České republice.
 

Přečtěte si také

Back to top button