Logistika a sklady

Lidl otevře nové logistické centrum 

Lidl otevře nové logistické centrum. Nové logistické centrum společnosti Lidl Česká republika v Bravanticích v Moravskoslezském kraji by mělo zahájit svůj provoz na podzim letošního roku.

Využívat bude nejmodernější technologie s cílem optimalizovat provoz skladů i celý logistický řetězec. Díky otevření vznikne až 300 nových pracovních míst.

Společnost Lidl dlouhodobě dbá na udržitelnost a zaměřuje se na ekologický aspekt svých budov. Nový areál Bravantice proto následuje směr, který udalo dosud nejnovější logistické centrum v Buštěhradě. Velký důraz klade obchodní řetězec na využívání moderních a ekologických technologií. 

V souladu s udržitelným přístupem k podnikání v Bravanticích Lidl nainstaluje nádrže na tzv. šedou vodu, která po úpravě poslouží pro provoz řetězového dopravníku a jeho myčky. Administrativní budovy chce Lidl vytápět a chladit pomocí zpětného tepla, které získá jako odpadní produkt z plynové výrobny elektřiny. „Otevření nového logistického centra je dalším krokem v rozvoji společnosti Lidl a díky tomuto kroku zajistíme efektivnější zásobování bezmála 320 prodejen, kterými v České republice disponujeme,“ uvádí tisková mluvčí Lidl Česká republika Eliška Froschová Stehlíková. 

Areál, rozkládající se na bezmála čtyřech hektarech, poskytne novým zaměstnancům více než dvě stě parkovacích míst – včetně nabíjecích stanic pro elektromobily – autobusovou zastávku i moderní zázemí. Logistické centrum bude do budoucna zásobovat až 65 prodejen. V současnosti společnost Lidl provozuje pět logistických center – v Brandýse nad Labem, Cerhovicích, Měříně, Olomouci a Buštěhradě.

Logistické centrum v Bravanticích přinese obyvatelům na Ostravsku až 300 volných pracovních míst. Aktuálně probíhá náborová kampaň, uchazeči se mohou hlásit prostřednictvím stránek kariera.lidl.cz. Potenciálním zájemcům o zaměstnání poskytne společnost Lidl možnost zkrácených úvazků, až 30 dní dovolené, odborné vzdělávání i benefity v podobě MultiSport karty, zvýhodněných tarifů mobilních operátorů a příspěvku na stravování. Areál bude nabízet manažerské a administrativní pozice, mezi hlavní pracovní činnosti v logistickém areálu však patří manipulace se skladovou technikou, příjem a expedice zboží a kompletace zboží dle objednávek na skladnických pozicích. 

Zdroj
Lidl
Back to top button