Logistika a sklady

Linde má vlastní podcast

Linde má vlastní podcast. Tisíce pracovních nehod ročně, včetně smrtelných úrazů. Nelichotivé statistiky v oboru manipulace a skladování jsou důvodem, proč se společnost Linde Material Handling (Linde MH) rozhodla věnovat tématu bezpečnosti v intralogistice první díly svého nového podcastu.

Rozebírá v nich, jak nehodám předcházet a jaké bezpečnostní technologie jsou na trhu dostupné. Posluchači série nazvané Linde Podcast se mohou těšit také na novinky a trendy z oblasti intralogistiky, zajímavá data a profesionální tipy z úst expertů Linde MH.

„Při manipulaci a skladování dochází každý rok v České republice k více než třem tisícovkám pracovních úrazů,“ vysvětluje Lukáš Vavřička, poradce pro bezpečný provoz a manipulaci Linde MH, proč Linde Podcast odstartoval právě tématem bezpečnosti. „Nehod není vůbec málo a závažnost je vysoká. Každý rok dojde v našem oboru průměrně k jednomu smrtelnému úrazu, patří tak k těm nejrizikovějším.“

Jak docílit bezpečného provozu?

Linde Material Handling se bezpečností v intralogistice zabývá dlouhodobě. Bezpečnost a ochrana pracovníků jsou proto důležitým tématem při vývoji manipulační techniky Linde. Společnost vyznává filozofii „Zero Accident“, tedy provoz, který dokáže zabránit 100 % nehod. „Rizika lze eliminovat mimo jiné promyšlenou konstrukcí vysokozdvižných a skladových vozíků, například důrazem na dobrý výhled z kabiny řidiče či instalací asistenčních a bezpečnostních prvků,“ říká Lukáš Vavřička.

Způsoby, jak docílit maximálně bezpečného provozu, popisují v prvním díle podcastu bezpečnostní poradci Lukáš Vavřička a Filip Skoták. Aby byla intralogistika bezpečnější, vyvinula společnost Linde MH modulární antikolizní systém Linde Safety Guard. Asistenční technologie dokáže včas rozpoznat hrozící kolizi, ať už s člověkem, jinými vozíky, nebo prvky infrastruktury. Řešení se například úspěšně používá v rámci pilotního projektu v Aschaffenburgu, kde před kolizí s manipulační technikou chrání vodíkovou stanici.

Roli hrají provozní řád i lidský faktor

„Vedle technických řešení je v otázce bezpečnosti neméně důležité soustředit se na pravidla provozu a vzdělávání zaměstnanců,“ doplňuje Filip Skoták. Linde Material Handling z toho důvodu nabízí jednak službu bezpečnostního poradenství ve firmách Linde Safety Scan, jednak portfolio školení pro obsluhu všech typů vozíků. Kurzy pod názvem Linde Škola jsou určené řidičům-začátečníkům, ale i odborníkům.

Právě školitele Linde Školy zpovídala v druhém díle podcastu Tereza Pufferová, moderátorka České televize. Lektoři Vladimír Schopf a Adam Pecher v něm popsali, jak školení řidičů probíhají, pro koho jsou vhodná a jaký význam hrají v zajištění bezpečnosti v intralogistice. 

„Chceme, aby se v našem podcastu posluchači dozvěděli o novinkách v oboru a získali komplexní informace o službách Linde MH, které jim pomohou vyřešit jejich problémy a požadavky. Každý díl najdou na Spotify i YouTube a mohou si tak sami vybrat, jestli se chtějí podívat na rozhovor, nebo si nás poslechnout třeba v metru,“ popisuje Petr Vaněk, Marketing & Brand Manager ve firmě Linde MH, a dodává: „Linde Podcast je vůbec prvním podcastem o tématech intralogistiky, manipulace a skladování v Česku. Naším cílem je udávat trendy nejen v oblasti manipulační techniky, ale také v oblasti komunikace.“

Linde Podcast najdete na platformách Spotify a YouTube a sociálních sítích společnosti. V následujících dílech představí Linde MH další inovace, služby a rady založené na desítkách let zkušeností s intralogistikou.

Zdroj
Linde MH

Přečtěte si také

Back to top button