Logistika a sklady

Linde Material Handling slaví 30 let na českém trhu

Linde Material Handling Česká republika v těchto dnech oslavuje 30 let poskytování služeb na českém trhu. Linde Material Handling je členem KION GROUP a patří mezi celosvětové výrobce vysokozdvižných a skladových vozíků a dodavatele řešení a služeb pro intralogistiku. V České republice má již šest plnohodnotných poboček rozmístěných ve strategicky důležitých oblastech, a je tak stále blíž svým zákazníkům.

LMH řadí ke svým hlavním prioritám jak bezpečný provoz manipulační techniky, tak rozvoj alternativních pohonů. Budoucnost spatřuje nejen v robotizaci a digitalizaci své techniky, ale především v poskytování komplexních intralogistických řešení.

„Trh manipulační techniky se za třicet let naší existence na trhu nesmírně proměnil. V dnešní době dodáváme skutečně komplexní intralogistická řešení, která zahrnují nejenom manipulační techniku, ale i regálové systémy, automatizaci a řešení pro zvýšení bezpečnosti provozu ve skladech. Poskytujeme našim zákazníkům celou řadu dalších doprovodných služeb, jako jsou například návrhy na řešení energy managementu, kde pomáháme omezovat náklady na spotřebované pohonné hmoty a energie,“ vysvětluje David Čepek, jednatel Linde Material Handling Česká republika.

Intralogistické projekty řešené Linde Material Handling již mnoho let zahrnují skutečně vyspělá řešení. Jedná se o regálové systémy mnoha druhů, kromě klasických paletových regálů jsou to také konzolové, vjezdové či spádové. Často se instalují také mobilní regály, které dokáží zvýšit prostorové využití skladu až na 80 %. David Čepek k tomu uvádí: „Intralogistické projekty ve spolupráci se zákazníkem řešíme tak, abychom maximalizovali ekonomickou návratnost jeho investice.“

Česká pobočka Linde Material Handling se již od svého založení zaměřovala na využívání alternativních cest, jak ušetřit svým zákazníkům náklady za palivo a snížit ekologickou zátěž. Již v roce 2005 začala dodávat na trh vozíky poháněné stlačeným zemním plynem (CNG), spolu s potřebnou plnicí technologií. „U zákazníků stále trvá zájem o vysokozdvižnou techniku s pohonem CNG, zvláště po tom, co se mají možnost seznámit s parametry již realizovaných projektů. To se pozitivně odráží nejen v ekonomických bilancích na straně zákazníků, ale také přispívá k zdravějšímu životnímu prostředí,“ komentuje David Čepek. „V projektech, které přispívají k udržitelnosti životního prostředí, budeme dále pokračovat. Naše mateřská společnost provozuje již několik let více projektů na vozíky poháněné vodíkem, s palivovými články, a touto cestou půjdeme i my v ČR. I proto jsme podepsali Memorandum o partnerství a spolupráci při rozvoji komplexního využití vodíku, jako zdroje čisté energie v Ústeckém kraji,“ uvádí dále David Čepek.

Společnost Linde Material Handling přinesla na trh mnoho nových, inovativních prvků výbavy vozíků a skladů, které pomáhají soustavnému zvyšování bezpečnosti ve skladech. Od těch jednodušších, jako bylo např. vizuální upozornění BlueSpot, až po velmi pokročilé asistenční systémy, jako je Linde Safety Pilot. Ten nejenomže dokáže rozpoznat hmotnost nákladu, určit polohu těžiště na vidlicích a aktuální zdvihovou výšku, umí i aktivně zasáhnout do řízení vozíku, pokud se řidič dopustí chyby. Podstatné zvýšení bezpečnosti přinesl i sytém Linde Safety Guard, který společnost představila v roce 2019. Linde Safety Guard dokáže vzájemně včas varovat řidiče a chodce ve skladech, ještě před jejich nebezpečným přiblížením, a dokonce pomáhá udržovat bezpečné pracovní vzdálenosti s ohledem na probíhající pandemii Covid-19.

Přečtěte si také

Back to top button