Logistika a sklady

Linde Material Handling zvětšuje kapacitu Centra pro repase vozíků ve Velkých Bílovicích

Linde Material Handling rozšiřuje své Centrum pro repase vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky ve Velkých Bílovicích u Brna. Centrum, které bylo otevřeno v roce 2017, po necelých třech letech provozu expanduje. Plocha byla zvětšena o významných 48 % a na 6 700 m2 se nyní může repasovat až 2 000 vozíků ročně.

Vozíky, které jsou ve Velkých Bílovicích repasovány, pochází převážně z flotil krátkodobých a dlouhodobých pronájmů, které společnost Linde Material Handling provozuje. Výhodou těchto vozíků je jejich údržba profesionálním týmem techniků i po dobu „prvního života“. O repasovaných vozících jsou tak vedeny kompletní záznamy a servisní dokumentace. Při všech opravách a údržbě byly používány originální náhradní díly Linde. „Repasované vozíky Linde jsou vysoce kvalitní a ekonomickou alternativou pro naše zákazníky. Vozíky při repasích navíc můžeme doplnit další výbavou, jako jsou například bezpečnostní asistenční systémy,“ říká Christophe Lautray, obchodní ředitel a člen představenstva Linde Material Handling.

Přečtěte si také

Ve Velkých Bílovicích jsou vozíky repasovány na základě standardizovaných procesů. Opravují se zde nejenom zjevná poškození, ale během repase se každému vozíku věnuje řada pracovišť s vyškolenými specialisty. Při výstupu z centra tak všechny vozíky splňují bezpečnostní požadavky evropské legislativy v oblasti manipulační techniky a jsou označeny štítkem „Approved by Linde.“

Skutečnost, že díky procesu repase dostanou vozíky nový, „druhý život“, má významný pozitivní vliv i na udržitelnost životního prostředí. Tento proces snižuje spotřebu surového materiálu pro výrobu nových vozíků a veškeré procesy repase, včetně likvidace a recyklace ve Velkých Bílovicích splňují ty nejvyšší ekologické a zdravotní standardy.

S rozšířením Centra pro repase ve Velkých Bílovicích se zde také navýšil počet pracovních míst. Za poslední tři roky se počet zaměstnanců téměř zdvojnásobil a nyní zde pracuje 70 zaměstnanců. Centrum pro repase ve Velkých Bílovicích je jedním z několika výrobních závodů společnosti Linde Material Handling v České republice, které se podílejí na výrobě vozíků a jejich komponentů. Jedná se o Linde Pohony (LiPo), které v Českém Krumlově produkují řídicí a pohonné nápravy vozíků pro skupinu KION Group. Dále je to společný podnik JULI, který se rovněž nachází nedaleko Brna a zabývá se výrobou elektromotorů. Od roku 2016 se ve Stříbře u Plzně vyrábí retraky Linde.

Přečtěte si také

Back to top button