Logistika a sklady

Linde MH dodala vozíky na CNG pro Isover

Společnost Linde Material Handling (Linde MH), přední dodavatel manipulační techniky a skladových řešení, dodal flotilu nových CNG vysokozdvižných vozíků do společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Isover, která vyrábí tepelné, zvukové a protipožární izolace.

Linde MH dodala do Isoveru celkem 18 vysokozdvižných vozíků na CNG pohon s označením Linde H16 a Linde H20. Ty nahradí stávající dieselové vozíky v oblasti manipulace výrobků mezi výrobními linkami, ve skladech a při nakládce expedovaných výrobků a zboží. Vyznačují se nejen efektivitou provozu, úsporou nákladů na pohonné hmoty, ale i výbornou manévrovatelností a vysokým komfortem pro řidiče.
 
Vozíky s pohonem na stlačený zemní plyn budou využívat novou plnicí stanici CNG, která byla uvedena do provozu na konci listopadu v prostorách společnosti Isover v Častolovicích.  „Toto je další významný krok reálně naplňující naši dlouhodobou strategii v oblasti ochrany zdraví a životního prostředí. Díky technologii CNG dosáhneme výrazného snížení emisí, což má jak přímý pozitivní dopad na pracovní prostředí ve výrobních halách, kde probíhá manipulace, tak i na životní prostředí nejen v okolí našeho závodu,“ říká Jiří Šulák, ředitel výrobního závodu Isover Častolovice.  
 
„Nové vysokozdvižné vozíky Linde MH na CNG pomohou nejen optimalizovat logistické procesy ve firmě a zvyšovat bezpečnost práce, ale hlavně přinesou významnou úsporu nákladů na pohonné hmoty,“ říká Ing. Jindřich Kotyza, jednatel společnosti Linde Material Handling Česká republika s.r.o., a dodává, „úspory dosahují v porovnání s naftovými motory přibližně 50 % nákladů na pohonné hmoty.“   Linde MH vyrábí a na českém trhu nabízí vozíky na CNG od roku 2005, v loňském roce otevřela v centrále společnosti v Praze 10 vlastní plnicí stanici na CNG. Kromě vysokozdvižných vozíků využívá společnost plnicí stanici i pro flotilu vlastních osobních firemních vozů na stlačený zemní plyn.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button