Logistika a sklady

Linde vyrobilo v Aschaffenburgu miliontý vozík. Zamířil do Španělska

Linde Material Handling vyrábí ve svém výrobním závodě v Aschaffenburgu vysokozdvižné vozíky s protizávažím již od roku 1959. Letos v březnu zde sjel z výrobní linky již milióntý stroj a zamířil ke svému novému majiteli, společnosti Colorobbia España S.A. ve Španělsku.

Kvůli pandemické situaci a ochraně pracovníků závodu se místo tradiční oslavy jubilant dočkal „jen“ ohňostroje s konfetami a bengálskými světly. Jak to v závodě vypadalo a jak se miliontý vozík vyráběl, najdete na tomto videu.

Tento miliontý dieselový vysokozdvižný vozík Linde poslední generace se už druhý den vydal na cestu do svého budoucího pracoviště, do společnosti Colorobbia España S.A. ve Španělsku, kde se přidal k flotile 60 kusů vysokozdvižné techniky značky Linde. „Na manipulační techniku Linde spoléháme již 24 let a ceníme si zejména její uživatelské přívětivosti a bezpečnosti,“ říká Gonzalo Trilles de Castro, Managing Director v Colorobbia España S.A.

Čelní vysokozdvižné vozíky Linde se spalovacím motorem, které se vyrábí v Aschaffenburgu, se těší velké oblibě i v Česku. „Naši zákazníci na nich oceňují dokonale citlivý a přesný pojezdem, nízkou spotřebu a dlouhou životností,“ přidává se Ing. Pavel Osička, obchodní ředitel české pobočky Linde Material Handling.

Když Linde Material Handling v roce 1959 představilo svůj první vysokozdvižný vozík „Hubtrac“, nabídlo svým zákazníkům novou technologicky vyspělou alternativu k dříve na trhu dostupným, obtížně ovladatelným vozíkům. Zásadní inovace spočívala v hydrostatickém pohonu vozíku, který umožnil dvoupedálové ovládání. Jízda se tak stala plynulejší a efektivnější. Tento předchůdce současných vysokozdvižných vozíků se výborně hodil pro vychystávání zboží ze skladů a jejich nakládání a vykládání do kamionu.

Slavnostní předání miliontého vozíku Linde s protizávažím společnosti Colorobbia España S.A. (zleva do prava): Edoardo Bocini, Member of the Board Colorobbia, Gonzalo Trilles de Castro, Managing Director Colorobbia, Paulina Juárez, Vice President KION ITS Iberia, Jaime Gener, Managing Director Linde Material Handling Iberica, Ventura Fraile, Managing Director Ventocar, Authorized dealer Linde Material Handling Iberica

I nyní je Linde Material Handling nastavuje technologické standardy. Nabízí vozíky připravené na budoucnost díky široké škále možných pohonů, inteligentních asistenčních systémů a je leadrem v intralogistice. „Naším cílem je zajistit zákazníkům co nejefektivnější a nejbezpečnější proces manipulace s materiálem. Věřím, že tak dlouhodobě přispíváme k profesnímu růstu našich partnerů,“ říká Stefan Prokosch, Senior Vice President Brand Management v Linde Material Handling. „Nyní nás čeká další milník v historii naší společnosti. Tím je uvedení nové generace elektrických vysokozdvižných vozíků Linde, které plánujeme na letošní červen,“ dodává Stefan Prokosch.

Přečtěte si také

Back to top button