Logistika a sklady

Nová řešení pro rostoucí výzvy

Nová řešení pro rostoucí výzvy. Návštěvníci letošního veletrhu LogiMAT 2023 mohou očekávat na třech výstavních plochách společnosti Linde Material Handling (Linde MH) řadu novinek a doporučení s ohledem na plánované budoucí investice.

V souladu s mottem „Green Performance“ se letos zaměří na témata energie a udržitelnosti. Mezi další klíčové okruhy bude patřit automatizace, pohodlí řidičů a představení četných dalších inovací manipulačních vozíků.

Nová řešení pro rostoucí výzvy

V době od 25. do 27. dubna bude poskytovatel logistických řešení, společnost Linde Material Handling prezentovat svou rozsáhlou řadu manipulačních vozíků a softwaru, jakož i poradenství a další služby v různých oblastech na celkem 552 m2 v hale 10 (stánky B21 a B17) veletržního areálu v německém Stuttgartu. Prostorná venkovní plocha mezi pavilony 8 a 10 bude navíc sloužit k předvádění vozíků a nabídne návštěvníkům možnost na vlastní kůži si otestovat vybrané vysokozdvižné vozíky a skladovou techniku. Linde MH navíc předvede svou širokou škálu dostupných zdrojů energií a typů pohonů ve 3. výstavním prostoru v Rothausparku, který spojuje dvě křídla výstavních hal. Pod heslem „Right energy“ nabízí Linde MH službu, že dokáže doporučit nejvhodnější typ pohonu nebo trakčních baterií pro všechny provozní podmínky. Odpovídající softwarové nástroje pomáhají tomuto procesu vybrat správný systém.

„Logistická řešení s využitím manipulačních vozíků od Linde MH umožňují dosažení maximálního výkonu při manipulaci se zbožím,“ zdůrazňuje Stefan Prokosch, Senior Vice President Brand Management společnosti Linde Material Handling. „Nabídkou inovativních technologií a měřitelných inovací zajišťujeme našim zákazníkům ještě vyšší produktivitu.“ Jedním z příkladů je široká škála řešení navržených pro optimalizaci spotřeby energie, díky kterým jsou provozovatelé manipulačních vozíků schopni nejen zlepšit svou uhlíkovou stopu, ale také udržet náklady na energie pod kontrolou. „Tímto způsobem kombinujeme výkon, udržitelnost a energetickou nákladovou efektivitu, čímž zajišťujeme konkurenceschopnost našich zákazníků,“ zdůrazňuje Prokosch. Poprvé bude představena aplikace Linde connect: charger, inteligentní softwarové řešení, která zprůhledňuje spotřebu energie pro nabíječe vozíků a vhodně je řídí, aby se zabránilo vzniku drahých špiček odběru energie. Další aplikace, Linde Energy Manager, umožňuje tento princip ještě rozšířit a umožňuje také aktivní plánování energetických požadavků pro celou firmu. „To je výhodné zejména tehdy, pokud si provoz vyrábí vlastní energii, například pomocí fotovoltaického systému, a firma se chce stát se aktivním hráčem na energetickém trhu,“ vysvětluje hlavní brand manažer.

Nová řada elektrických protizátěžových vozíků Linde X35 až X50 je dalším ukázkovým příkladem ekologického výkonu, který bude představen na veletrhu LogiMAT. Výkonné, vhodné stejně pro venkovní použití jako jejich protějšky se spalovacími motory, a na stejné úrovni, co se týče robustnosti a ergonomie, nové vysokozdvižné vozíky Linde navíc nabízejí ekologické výhody díky elektrickému pohonu a potenciálně CO2 neutrálnímu provozu. „Linde MH je tedy v současné době předním výrobcem na trhu, vzhledem k tomu, že má ve svém portfoliu stejně výkonné, digitalizované a hospodárné vysokozdvižné vozíky jak s elektrickými, tak se spalovacími motory,“ zdůrazňuje Stephan Prokosch.

Různé tematické plochy na hlavním výstavním stánku v hale 10 poskytnou prostředí pro prezentaci řady dalších novinek značky Linde, které budou na veletrhu představeny. Vrcholným produktem pro aplikace skladování a vychystávání je nový modulární vysokozdvižný vychystávací vozík Linde V Modular se zvedací plošinou řidiče, pojezdovou rychlostí až 13 km/h a výškou vychystávání až 14,5 metru. Byl navržen pro maximální výkon při vychystávání kusového zboží, k dispozici je výběr z různých verzí nosnosti, provedení kabin, asistenčních systémů, variant zdvihových sloupů a velikostí trakčních baterií. Především bezpečnost a ergonomie mají u nového vysokozdvižného vychystávacího vozíku pro vedené nebo volné aplikace nejvyšší prioritu. Například ovládací panel V Modular lze podle potřeby namontovat na stranu sloupu, nákladu nebo na obě strany. Jeho přepracovaný podvozek a vylepšená opěrná ramena navíc zajišťují větší stabilitu a maximální možnou manévrovatelnost. 

Pro aplikace nakládky a vykládky kamionů budou připraveny v křídlech výstavního areálu nové paletové vozíky Linde T20 SP s pevnou plošinkou pro řidiče. Tyto modely, které jsou v tomto odvětví jedinečné, umožňují obsluze stát ve vozíku pod úhlem 45° pro lepší výhled v obou směrech jízdy. Nová řada zvyšuje rychlost pojezdu až na 14 km/h. Dvojité vysokozdvižné paletové vozíky D12 HP SP zase přesvědčí zvýšenou rychlostí zdvihu a spouštění nákladových vidlic.

Sektor přepravy materiálu – intralogistiky zase reaguje na zvyšující se poptávku po automatizačních řešeních, vyvolanou nedostatkem kvalifikovaných pracovníků a hledáním dalších možností optimalizace procesů, větší flexibilitou toku zboží a vyšší provozní bezpečností. Na ukázce dynamických aplikací Linde MH představí odborným návštěvníkům, jak lze řešit jednotlivé intralogistické výzvy. Sortiment produktů a služeb Linde Material Handling sahá od autonomních mobilních transportních robotů přes použití standardních aplikací automatizovaných průmyslových vozíků až po komplexní řešení implementovaná společně se sesterskou společností specializovanou na automatizaci, firmou Dematic.

Nejlepším měřítkem produktivity a bezpečnosti jsou sami operátoři těchto strojů. Čím lépe jsou podporováni a chráněni při práci, tím rychleji, bezpečněji a efektivněji mohou pracovat. Proto Linde MH věnuje samostatný venkovní prostor výhradně problematice řidičů vozíků. Vystavená řešení budou zahrnovat inovativní alternativy k řízení volantem ve formě ovládání vozíku mini-kolečkem nebo joystickem, odpružení pracoviště řidiče na vysokozdvižných a skladových vozících proti vibracím působícím na člověka a různé další bezpečnostní a asistenční systémy.

„Jako holistický poskytovatel řešení materiálových toků jsme odhodláni splnit jakékoli přání zákazníka. Prodejní konzultanti partnerů, naší obchodní sítě a produktoví experti přímo z Linde Material Handling v rámci veletrhu LogiMAT proto udělají vše, co bude v jejich silách, aby pomohli návštěvníkům najít vhodná řešení do budoucna“, dodává S. Prokosch.

Zdroj
Linde

Přečtěte si také

Back to top button