Logistika a sklady

Nová spekulativní budova v Prologis Park Prague-Airport plně pronajata

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil podepsání nových nájemních smluv na prostory v kompletně pronajaté, nedávno dokončené spekulativní budově 4 s plochou 14 477 metrů čtverečních v Prologis Park Prague-Airport. Obě transakce zprostředkovala 108 Agency.

Tyto nájemní smlouvy se vztahují na:

  • 8 864 metrů čtverečních pro ECOLOGISTICS, dopravní společnost zaměřující se na e-commerce;

  • 5 395 metrů čtverečních pro Belmont Trading, přední světovou společnost působící v oblasti renovace a recyklace elektroniky.

„Prologis začal s výstavbou budovy 4 ve čtvrtém kvartálu 2017 a po uzavření těchto dvou nových pronájmů, které byly podepsány jen několik týdnů po jejím dokončení, je Prologis Park Prague-Airport znovu plně obsazen,“ řekl Martin Baláž, viceprezident pro development a leasing společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko. „Na základě vysoké zákaznické poptávky a limitované dostupnosti prostor na hlavních trzích, jako je Praha, zaznamenáváme markantní nárůst nájemného, přičemž míra obsazenosti našeho pražského portfolia dosahuje rekordních 99 procent.“

Prologis Park Prague-Airport sousedí s dálnicí D6 u exitu 7, pět minut od pražského letiště. V současné době sestává ze čtyř plně pronajatých budov o ploše 87 400 metrů čtverečních a zároveň disponuje plochou 48 200 metrů čtverečních pro další potenciální výstavbu. Park má výborný přístup k národním i mezinárodním dopravním tepnám prostřednictvím dálnic D5 a D1. Veřejná doprava, včetně autobusové zastávky přímo v parku, zde zajišťuje spojení do Kladna, Prahy či na vlakové nádraží.

Prologis je s více než 1,1 milionu metrů čtverečních logistických a průmyslových ploch předním poskytovatelem distribučních nemovitostí v České republice (k 30. červnu 2018).

Přečtěte si také

Back to top button