Logistika a sklady

Nové inovativní logistické centrum

Nové inovativní logistické centrum. zooplus SE, přední evropská online platforma pro domácí zvířata, and GXO Logistics, Inc., největší světový poskytovatel smluvní logistiky, dnes oznámili, že rozšiřují technologicky orientovanou logistickou síť společnosti zooplus o nové fulfillment centrum.

Nový areál v Boru v České republice zvyšuje evropskou distribuční kapacitu o 60 tisíc metrů čtverečních a využívá pokročilá automatizační řešení. Využití nejmodernějších technologií společnosti GXO v novém centru umožní společnosti zooplus zvýšit denní kapacitu dodávek, nabídnout zákazníkům rychlejší dodací lhůty a posílit její silnou přítomnost na evropských trzích. Otevření střediska v Boru představuje významný milník v partnerství mezi společnostmi zooplus a GXO.

Joost Bous, provozní ředitel společnosti zooplus, uvádí: „Nové fulfillment centrum v České republice dokonale doplňuje naši stávající logistickou infrastrukturu a posouvá ji na vyšší úroveň. Díky spolupráci s naším spolehlivým partnerem GXO získáváme přístup k technologiím a automatizačním řešením šitým na míru, což nám umožňuje rychleji a individuálněji reagovat na různé regionální potřeby spotřebitelů. Tímto způsobem vylepšujeme naši nabídku pro majitele domácích mazlíčků a důsledně činíme další krok vpřed na naší cestě za vytvořením nejlepší a nejpohodlnější destinace pro majitele domácích mazlíčků v Evropě. V konečném důsledku posouváme naši logistickou síť do budoucnosti definované inovacemi a pevným závazkem k hodnotám zaměřeným na zákazníka.“

Richard Cawston, prezident společnosti GXO pro Evropu, dodává: „Jsme rádi, že můžeme rozšířit naše partnerství se společností zooplus v Evropě. Od roku 2018 pomáháme společnosti zooplus snižovat náklady na dodávky na Pyrenejském poloostrově. Díky našemu novému centru v Boru, vybavenému špičkovou technologií, máme všechny předpoklady pro to, abychom podpořili růst společnosti zooplus v celé Evropě a zlepšili přístup na hlavní trhy. Těšíme se, že budeme moci navázat na naše stabilní partnerství a neustále zlepšovat naše služby.“

Více než 200 tisíc odchozích zásilek týdně

Za posledních pět let se skladové operace společnosti GXO pro společnost zooplus ve Španělsku téměř ztrojnásobily, a to jak z hlediska rozmanitosti produktů, tak z hlediska objemu odeslaných zásilek. Toto úspěšné partnerství položilo základy moderního, vysoce automatizovaného skladu společnosti GXO v Boru, které je schopno spravovat rozsáhlý sortiment 14 tisíc druhů krmiv a dalších produktů, vychystat téměř tři desítky zásilek za minutu a expedovat přes 200 tisíc zákaznických zásilek týdně, čímž efektivně pokryje rostoucí poptávku zákazníků společnosti zooplus ve střední a západní Evropě. Logistické centrum v Boru pojme celý sortiment společnosti zooplus.

Závazek k ochraně životního prostředí

V souladu s vysokými ekologickými, sociálními a etickými zásadami podnikání společností zooplus a GXO byl sklad v Boru vybudován v souladu se standardem BREEAM a je vybaven LED osvětlením a solárními panely pro zvýšení energetické soběstačnosti. Ohleduplnost k životnímu prostředí se projevuje i v omezení a v některých případech i vyloučení papírové a plastové výplně balíků. V centru se používají automatické stroje na snižování výšky téměř 99 % vyrobených kartonů, což nejen zmenšuje rozměry balíčků, ale také maximalizuje efektivitu přepravy a zároveň minimalizuje emise CO2. Kromě toho centrum podporuje udržitelnost tím, že využívá inteligentní systém nabíjení baterií a pokročilé procesy řazení do front při odebírání baterií, čímž snižuje celkový počet baterií potřebných pro manipulaci s materiálem.

Ergonomický pracovní postup a zapojení místní komunity

Sklad v Boru zaměstnává přibližně 200 lidí. Díky nejlepšímu využití pokročilé automatizace centrum nejen zrychluje pracovní procesy, ale funguje také jako vhodné prostředí pro zaměstnance díky implementaci ergonomických řešení. V rámci silného závazku pozitivně ovlivňovat komunity, v nichž zaměstnanci žijí, jsou prostřednictvím darovaných produktů zooplus podporovány také místní zvířecí útulky. Tato snaha odráží společné hodnoty společností zooplus a GXO, které přispívají k prosperitě komunity a životního prostředí.

Nové fulfillment centrum v Boru již započalo svou činnost. Oficiálně bylo uvedeno do provozu slavnostním otevřením za přítomnosti vedení společností zooplus i GXO.

Zdroj
GXO Logistic

Přečtěte si také

Back to top button