Logistika a sklady

Nový sklad na Pardubicku

Nový sklad na Pardubicku. Společnost MD logistika uvádí do provozu svůj největší sklad pro suché zboží. Hala pro 40 tisíc paletových míst využívá pro naskladňování techniku řízenou pomocí indukce. Vybudování skladu představuje pro firmu investici blížící se půl miliardě korun. 

Téměř tři čtvrtiny plochy bude využívat společnost JUSDA Europe pro spotřební elektroniku a součástky do automobilového průmyslu. Sklad vybudovala pardubická stavební firma MARHOLD během jednoho roku. 

Hala vyrostla na ploše 21 350 metrů čtverečních. Přesné a bezpečné vedení s automatickým naváděním manipulační techniky do uliček umožňuje efektivní využití prostor. Kromě standardních prvků je vybavena moderním monitorováním prostředí, včetně monitorů teploty, vlhkosti a prachu. Prostor dále umožňuje implementovat prvky sledování manipulace se zbožím, repaletizace, třídění nebo kompletně uzavřené prostory pro cenné materiály. 

Strategické umístění skladu s napojením na dálniční síť ČR umožní společnosti JUSDA Europe nabízet kompletní škálu skladových řešení včetně možnosti provozu v režimu 24/7.  

„Pardubice a celý Pardubický kraj je pro nás a naše klienty klíčová lokalita. Znalost lokálního prostředí a pevná zaměstnanecká platforma nám s rozšířením skladů dovolí poskytnout tuzemským i zahraničním zákazníkům nové kapacity s nejvyšší úrovní zabezpečení dle certifikace TAPA A. Mezi doplňkové služby bude patřit kompletace sestav, kontrola kvality při příjmu zboží, třídění, nebo just-in-time dodání,“ uvádí Petr Škoda, generální ředitel společnosti JUSDA Europe.  

Pokročilý skladový řídicí systém a moderní manipulační technika zrychlí interní procesy od příjmu, přes ukládání, kontrolu zásob, výdej až po expedici. Nejmodernější sklad JUSDY využívá pro zakládání zboží systémové vozíky, které jsou naváděné pomocí indukčního vedení. JUSDA nabízí možnost skladování a manipulaci standardních i nestandardních palet, zboží na slipsheetech, ale také kusového zboží a materiálu. Používaná manipulační technika je osazena bateriemi s Li-on technologií, které jsou nejmodernějším typem pohonu na trhu.  

Nová budova je napojena na stávající infrastrukturu s vnitřní komunikací pro kamiony. U vybavení byl kladem důraz na nízké energetické nároky s ohledem na environmentální požadavky, například inteligentní LED osvětlen nebo vsakovací pole pro dešťovou vodu. Vzduchotechnika skladu je vybavena rekuperací a využívá tak odpadní teplo odcházejícího vzduchu pro vytápění. Její střecha v budoucnu umožní instalaci solárních panelů. 

„Investicí do vlastních kapacit zlepšujeme naši konkurenceschopnost a snížíme závislost na pronajímatelích skladových ploch. Dispozice skladu umožňuje variabilní uspořádání, abychom mohli pružně reagovat na potřeby našich zákazníků. Jsme rádi, že jsme pro nový sklad nalezli stabilního partnera, kterým je JUSDA Europe,“ dodává Robert Kuchar, generální ředitel společnosti MD logistika.   

Za výstavbou jednoho z největších skladů v Pardubickém kraji stojí stavební firma MARHOLD, pro kterou se jedná z hlediska objemu o největší projekt v její historii. „S výstavbou velkoskladů máme bohatou zkušenost, byť to není zdaleka hlavní část naší produkce. V minulosti jsme realizovali například výrobní haly pro firmy Kiekert, Apaq nebo dvě mrazírenské haly přímo pro MD logistika, uvádí Lukáš Skokan, předseda představenstva společnosti MARHOLD.

Zdroj
MD logistika

Přečtěte si také

Back to top button