Logistika a sklady

Nový software pomáhá dispečerům společnosti Gebrüder Weiss

Společnost Gebrüder Weiss uvádí na trh nový distribuční modul pro svůj systém TMS (Transport Management System) v České republice. Základem novinky je softwarové řešení, které navrhuje komplexní řešení distribuce zásilek.

„Zavedení našeho nového systému je důležitým krokem k využití možností pokročilých optimalizačních algoritmů v dopravě a zefektivnění našich procesů. Dispečeři již nebudou muset vykonávat rutinní a mechanickou práci, ale budou mít více času na řídicí a rozhodovací činnosti, inovace také pozitivně ovlivní další nárůst úrovně kvality a spolehlivosti našich služeb,“ vysvětluje Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel společnosti Gebrüder Weiss ČR.

Přečtěte si také

Testování nového modulu TMS v České republice začalo v září letošního roku. Po odladění v reálných podmínkách byl začátkem listopadu uveden do ostrého provozu v pobočce Gebrüder Weiss v Hradci Králové. „První zkušenosti našich testovacích dispečerů byly již v počáteční fázi pozitivní a jejich kvalitní zpětná vazba nám umožnila rychle doladit některé detaily. Systém budeme v Hradci Králové testovat již v předvánoční sezóně a v průběhu roku 2022 počítáme s jeho rozšířením do všech poboček v České republice,“ říká Karel Šindelář, regionální ředitel pro Čechy společnosti Gebrüder Weiss.

Mezi nejdůležitější výhody nového systému patří jednoduché a intuitivní ovládání, automatická kontrola parametrů v oblasti bezpečnostních předpisů a efektivity, indikace stavu doručení jednotlivých zásilek, kvalitní grafické znázornění plánovaných tras doručení nebo automatické plánování alternativních termínů doručení.

Systém využívá pokročilý algoritmus pro optimalizaci jednotlivých „jízd“. To umožňuje sledovat tonáž, plochu nebo objem konkrétních nákladních vozidel v případě, že jsou prováděny ruční zápisy nebo úpravy. Algoritmus může také zohlednit požadavky na vybavení nákladních vozidel, jako je hydraulické čelo nebo maximální limity ADR.

Zavedení nového systému TMS zapadá do procesu digitalizace společnosti, reprezentovaného nedávným zavedením zákaznického portálu myGW. Hlavní aspekty digitalizace, jako je komunikace v reálném čase, maximální transparentnost nebo automatizace rutinních úkolů, nastavují nový standard v odvětví logistického průmyslu. Cílem společnosti Gebrüder Weiss je propojit „to nejlepší z obou světů“ a nabídnout tak svým zákazníkům optimální kombinaci provozní dokonalosti a digitální kompetence.

„Jsme přesvědčeni, že inovace využívající strojovou optimalizaci a umělou inteligenci jsou nástrojem budoucnosti. Využití nového modulu TMS v Hradci Králové a následně i na dalších pobočkách Gebrüder Weiss v České republice bude mít pozitivní dopad na rychlost odbavení zásilek a zjednoduší také práci našich dispečerů a řidičů,“ uzavírá Jan Kodada.

Gebrüder Weiss areál s rozvozovými auty

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button