Logistika a sklady

P3 Logistic Park pronajme budovu Linde Material Handling

Vlastník, správce a developer průmyslových, nemovitostí P3 již má prvního nájemce jeho obchodně průmyslového parku P3 Ostrava Central. Linde Material Handling si na brownfieldu na dohled od Dolní oblasti Vítkovice pronajme plochu velkou 2200 m2. Logistika a stavební práce již byly zahájeny, aktuálně se připravují tři haly a jejich napojení na příjezdové komunikace.

Nová pobočka Linde Material Handling Česká republika pro severní Moravu bude poskytovat širokou škálu služeb, kromě prodeje nových vozíků, intralogistických řešení, robotických vozíků a automatizace, zde bude k dispozici široké portfolio manipulační techniky ke krátkodobému pronájmu, například čelní vysokozdvižné vozíky, retraky, vozíky pro velmi úzké uličky, ale také pracovní plošiny pro stavebně montážní práce. Součástí vnitřních prostor pobočky na ploše 2 400 m2 bude moderně vybavené servisní centrum. K dispozici bude i venkovní zpevněná plocha o velikosti téměř 2 000 m2, která poslouží jako parkovací a výstavní prostor pro manipulační techniku. Nebude zde chybět ani nabíjecí stanice pro elektromobily. Nastěhování společnosti Linde Material Handling Česká republika je plánováno na začátek srpna letošního roku.

Přečtěte si také

Logistika a stavební práce započaly

P3 získala prvního nájemce ostravského parku v době, kdy akorát započaly stavební práce. Stavební povolení získala společnost na konci minulého roku. Nyní probíhá výstavba tří hal. Na místě se již tyčí sloupy haly L1, která bude mít rozlohu 28 000 m2. Na tu bude přiléhat menší hala o velikosti 2 200 m2 a staví se i unikátní samostatně stojící hala o velikosti 1 200 m2.

Logistika a stavební práce započaly. P3 Ostrava Central

Menší budovy jsou vhodné zejména pro retail, kde se dá skvěle kombinovat zázemí pro sklad a prostory showroomu nebo provozovny. Větší hala je pak primárně určena pro skladování, logistiku a lehkou výrobu. Na pozemku, který je ohraničený komunikacemi Místecká, Rudná, řekou Ostravicí a areálem DOV a má rozlohu 44 hektarů, bude zastavěná plocha tvořit 160 000 m2. Celkem zde vyroste až 16 budov různého určení a všechny ve vysokém standardu.

Různorodé použití parku

V parku bude mít zázemí city logistika, e-commerce, showroomy, výdejny, ale i lehkou výrobu, výzkumná centra či kanceláře. K pronájmu zde budou jednotky od 1 200 m2 až do velikosti 30 000 m2 a bude možné flexibilně ovlivnit jejich tvar. Proměnu bývalé surovinové skládky na moderní obchodně-průmyslovou čtvrť zrealizuje developer podle návrhu architekta Davida Kotka z Projektstudia, který doplnil chybějící urbanistickou strukturu v návaznosti na okolní zástavbu. Park zachová některé původní industriální stopy, a zároveň doplní zeleň.  Dokončení celého projektu se odhaduje začátkem druhé dekády.

Více informací najdete na stránkách P3 nebo si přečtěte o dalších úspěšných pronájmech v parcích P3.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button