Logistika a sklady

PPL má v Příbrami nové depo s kapacitou až 4500 zásilek denně

Nové depo nahradilo staré, které bylo již nevyhovující z kapacitních i konstrukčních důvodů. Nachází se v areálu firmy DORSS a je v něm 24 linek.

Původní depo se nacházelo na adrese K Podlesí 540 a mělo kapacitu pouze na 10 aut. Když zde v roce 2017 otevíralo, vyráželo z něj pouze 5 linek a odbavovalo se v průměru 800 zásilek. Nevyhovujícím se časem stalo nejen kvůli rostoucímu objemu balíků a omezenému počtu linek, ale i kvůli svým vysokým rampám pouze pro kamiony a nezatepleným prostorům.

Přečtěte si také

Stavba nového depa v Areálu firmy DORYS CZ, s.r.o. trvala rok a tyto prostory již plně vyhovují potřebám společnosti. „Věříme, že nejen díky geografickému umístění nového depa, ale i kvůli zefektivnění operačních procesů v průběhu celého dne se nám podaří udržet příčku leadera a zároveň zvýšit kvalitu služeb pro naše stávající a budoucí zákazníky v této lokalitě,“ vysvětluje oblastní provozní ředitel PPL CZ s.r.o. Martin Rejlek. V současnosti se pohybuje průměr odbavených balíků denně na hodnotě 3000 kusů, prostory však zvládnou zpracovat až 4500 zásilek. „Nové depo poskytne moderní a po všech směrech vyhovující prostory pro předpokládaný kapacitní růst v této lokalitě. Naši síť plánujeme do budoucna i nadále vylepšovat a počet dep navyšovat. Růst trhu e-commerce se pohybuje mílovými kroky dopředu a my jsme odhodlaní být na vše připraveni a nabídnout ty nejlepší služby,“ doplňuje Petr Horák, generální ředitel PPL CZ s.r.o.

V pondělí 5. 10. 2020 se konalo slavností otevření depa a ten samý den byl zahájen i ostrý provoz. Kvůli koronaviru byl na místě pouze úzký kruh vedení PPL. Slavnostního proslovu se chopil generální ředitel Petr Horák a vedoucí depa Petr Menšík. Nechyběl ani tematický dort.

Přečtěte si také

Back to top button