Logistika a sklady

Projekt robotizovaného skladu

Projekt robotizovaného skladu od KVADOSu. Projekt společnosti KVADOS, který zahrnul dodávku prvního robotizovaného skladu pro fulfillmentový provoz klienta DEXTRUM Fulfillment, se umístil v silně obsazené soutěži časopisu Logistika v kategorii Top logistický projekt na 5 místě.

V letošním ročníku soutěže bylo přihlášeno 43 inovačních projektů a společnost KVADOS tak uspěla v náročném klání a konkurenci mnoha zajímavých logistických projektů a řešení. Měření sil se odehrálo v pěti kategoriích: Top logistický projekt, Top logistický produkt, Top logistická služba, Eco‑Eco a poprvé v kategorii Top developerské řešení. 

Projekt robotizovaného skladu od KVADOSu 

„Vítězná řešení a koneckonců vlastně i celý soubor 43 přihlášek dokazují, že efektivita a udržitelnost patří mezi rozhodující faktory v oboru logistiky. Kategorie Top logistický projekt byla obsazená nejvíce soutěžícími a porota hodnotila především inovativnost myšlenky, využití nových postupů nebo zařízení v praxi a celkové přínosy projektu pro firmu,“ popisuje Miroslav Hampel, generální ředitel společnosti KVADOS.

„Gratulujeme především našemu klientu DEXTRUM Fulfillment, a také všem zúčastněným. Jsme rádi, že výsledek soutěže potvrzuje, že naše řešení je schopné se měřit s nejúspěšnějšími logistickými projekty. A je pro nás i další motivací spolupracovat na vývoji a realizaci moderních řešení pro logistiku a přinášet našim klientům efektivitu do skladových procesů,“ dodává Miroslav Hampel s tím, že poděkování patří i porotě ve složení Jaroslav Bazala (president Logistické akademie), Filip Hubička (šéfredaktor měsíčníku Logistika), Václav Cempírek (prezident České logistické asociace), Jakub Holec (spol. SIOR), Radek Novák (vedoucí katedry logistiky na Prague University of Economics and Business), Petr Rožek (výkonný ředitel Svazu spedice a logistiky), Libor Svadlenka (z Dopravní Fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice) a Zuzana Tučková (děkanka Fakulty logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati). 


Celkové pořadí účastníků v kategorii Top logistický projekt:

1. Yard Management Systém, Dachser Czech Republic
2. První AutoStore instalace v České republice; Continental Automotive
3. Plně automatizovaný sklad Coca‑Cola HBC v Kyjích; Coca‑Cola HBC CZ/SK
4. Automatická balicí linka pro Datart; Packung
5. Provoz fulfillmentového centra v Paskově; Dextrum Fulfillment
6. Go paperless – elektronické POD (proof of delivery); Gebrüder Weiss
6. PackMan (robot na třídění zásilek); Zásilkovna
7. Go paperless – elektronické POD (proof of delivery); Gebrüder Weiss
8. Automatizace inventur skladových zásob v hlavní roli drony; Gefco
9. DoDo Partner; DoDo Czech
10. Provoz distribučního centra v Mošnově; Central Warehouse Solution
11. Logistické centrum LIDL Buštěhrad; Lidl
12. Vracení knih do oběhu pomocí Knihoboxu; Knihobot
13. Logistické centrum UPS Czech Republic v Tuchomeřicích; UPS Czech Republic
14. Žokejové a elektromobilita; Gefco
14. Automatizované vozíky Still přepravují až milion komponent denně; Still
15. Spuštění provozu moderního překladiště v Ostředku; WeDo
16. Dokonalý expediční štítek existuje; Gumex

Zdroj
KVADOSTisková zpráva
Back to top button