Logistika a sklady

Prologis posiluje tým projektového managementu pro oblast střední a východní Evropy

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil dvě personální novinky ve svých týmech zajišťujících chod projektového managementu na území střední a východní Evropy.

Jejich účelem je podpořit a zdokonalit kompetence společnosti k výstavbě vysoce kvalitních a komplexních projektů v rámci stanovených rozpočtů a časových harmonogramů.

Michal Vrba byl povýšen do pozice viceprezidenta a ředitele projektového managementu Prologis pro střední a východní Evropu. Ve své nové funkci bude zodpovědný za řízení výstavby v celém regionu, dozor nad řadou projektů od počáteční fáze až po jejich dokončení i za akviziční a prodejní činnost společnosti. Vrba ve své nové úloze nahradí Balazse Bellaka, který postoupil na pozici viceprezidenta a ředitele projektového managementu Prologis pro Evropu.

Do varšavské pobočky Prologis zároveň nastoupil Leonard Kubanek jako nový ředitel projektového managementu. Dohlížet bude na rozvoj stavebních aktivit společnosti v celém Polsku a zároveň povede místní tým projektových manažerů. Jeho přímým nadřízeným bude Pawel Sapek, senior viceprezident a country manager pro Polsko, a zároveň Michal Vrba.

Multidisciplinární týmy Prologis nabízejí při projektování a výstavbě budov komplexní přístup, do něhož vkládají své zkušenosti s řízením projektů pro rozmanitou škálu zákazníků. Díky nim poskytují přesně ty služby, jež zákazník potřebuje – od výběru pozemku až po uvedení budovy do provozu – ať už se jedná o kompletní servis, anebo dílčí část projektu.

„Jak Michalovo povýšení, tak Leonardův nástup do našeho týmu projektového managementu pro region střední a východní Evropy vítám s nadšením. Právě projektový management je jedna z disciplín, ve které Prologis skutečně vyniká.  Díky organizaci našeho týmu mohou zákazníci profitovat z výhody zodpovědného, na cíl zaměřeného řízení projektu jediným subjektem, což umožňuje vzniknout udržitelným projektům, které nejenom splňují, ale mnohdy i předčí všechna očekávání,” řekl Martin Polák, generální ředitel Prologis pro region střední a východní Evropy.

Michal Vrba do společnosti Prologis nastoupil v srpnu 2011 a má více než 16 let zkušeností z oblasti stavebnictví a projektového managementu. Dříve působil jako manažer výstavby a projektový manažer pro průmyslového developera VGP NV, kde dohlížel na aktivity v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku.

Leonard Kubanek má více než 15 let zkušeností s vedením projektů zaměřených na navrhování, povolování a výstavbu průmyslových objektů v Polsku. Před nástupem do Prologis se zaměřoval na inženýring, veřejné zakázky a stavební procesy z pozice vedoucího oddělení průmyslových služeb v oblasti stavebního poradenství společnosti CBRE v Polsku a působil jako ředitel průmyslových projektů pro Tebodin.

Díky aktivnímu působení ve čtyřech zemích regionu a portfoliu o celkové rozloze 4,5 milionu metrů čtverečních je Prologis předním poskytovatelem distribučních nemovitostí ve střední a východní Evropě (k 30. červnu 2018).

Přečtěte si také

Back to top button