Logistika a sklady

Prologis rozšíří budovu společnosti Pepco o 30 000 metrů čtverečních

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, dnes oznámil, že rozšíří distribuční prostor pro společnost Pepco, předního prodejce oděvů a domácích potřeb.

Dostavba budovy v polském městě Rawa Mazowiecka, která má nyní rozlohu 20 000 metrů čtverečních, je plánována na první čtvrtletí roku 2016. Jakmile bude dokončena, dosáhne celková velikost 50 000 metrů čtverečních. Sloužit bude jako distribuční centrum Pepco pro střední Evropu.
 
Prologis s Pepco navázaly spolupráci již v prosinci 2010, kdy bylo otevřeno první distribuční centrum společnosti Pepco ve střední Evropě v Prologis Park Rawa. Společnost Pepco se rychle rozrůstá a v současné době pokrývá více než 800 maloobchodních lokalit po celém Polsku, České republice, Rumunsku, Maďarsku a Slovensku.
 
„Rozšiřování naší maloobchodní sítě a zároveň přání zachovat co nejvyšší standard služeb vyžadují, abychom posílili dodavatelský řetězec,“ řekl člen představenstva Pepco Poland Matthew Lythgoe. „Park se nachází v ideální lokalitě a díky novému distribučnímu prostoru budeme moci splnit plány na růst v Evropě,“ dodal.
 
Developerské práce Prologis budou mít tři etapy: vytvoření konceptu na míru požadavkům zákazníka, dohled nad prací architektů a výběrové řízení, které bude zahrnovat výstavbu a předání budovy včetně kolaudace.
 
„Tato dohoda podporuje dlouhodobé partnerství s Pepco a svědčí o našich silných globálních vztazích se zákazníky,“ uvedl senior viceprezident a ředitel Prologis pro Polsko Paweł Sapek. „Rozšíření budovy v Rawě podpoří regionální růst Pepco a znamená řízení obchodu z centrálně umístěné budovy,“ doplnil.
 
Budova Pepco ve městě Rawa Mazowiecka se nachází 50 kilometrů od Lodže a 70 kilometrů od Varšavy, u dopravního uzlu, kde se protíná silnice 8/E67, která spojuje Českou republiku, Polsko a Litvu, a silnice 72 vedoucí z Rawy do Lodže.
 
Prologis je se 4,4 miliony metrů čtverečních logistických a průmyslových prostor předním poskytovatelem distribučních budov ve střední a východní Evropě (k 30. září 2015).

Přečtěte si také

Back to top button