Logistika a sklady

Prologis uskutečnil v Polsku akvizici 50 000 metrů čtverečních od Invesco Real Estate

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí a Invesco Real Estate (IRE), globální správce realitních investic, dnes oznámily, že Prologis European Properties Fund II (“PEPF II”) uskutečnil akvizici vysoce kvalitních logistických prostor v Polsku.

Nemovitost získal od Invesco Real Estate. Prostory sestávající se z 50 000 metrů čtverečních byly přejmenovány na Prologis Park Stryków II a jsou 100 % pronajaty společnosti Castorama. Nachází se 18 kilometrů od centra města Lodž a 2 kilometry od křižovatky dálnic A1/E75 (Gdaňsk-Vídeň) a A2/E30 (Berlín).
 
Obchodní dohoda navazuje na první akvizici dvou logistických projektů o celkové rozloze 94 200 metrů čtverečních v Polsku a Maďarsku získaných fondem PEPF II od Invesco Real Estate v červenci. „Tato akvizice je jedinečnou příležitostí k nákupu aktiv prémiové kvality,“ řekl Ben Bannatyne, ředitel společnosti Prologis pro střední a východní Evropu, „nová budova doplní stávající portfolio PEPF II a bude sloužit k uspokojení rostoucí poptávky po dobře umístěné logistické infrastruktuře v Polsku.“   
 
Tomáš Pícha, ředitel transakcí v regionu střední a východní Evropy společnosti Invesco Real Estate, řekl: „Úspěšný prodej nemovitosti Castorama potvrzuje pokračující poptávku mezi institucionálními investory po klíčových aktivech v Polsku. Tato poptávka v kombinaci s investičními cíli našeho klienta znamená, že pro nás nastal optimální čas prodeje tohoto vynikajícího aktiva. Přesto máme i nadále velký zájem o investiční příležitosti v tomto regionu.“ 
 
Invesco Real Estate zastupovala v jednání agentura Colliers International, která měla na starosti podporu prodeje nemovitosti, a právní poradce Norton Rose Fulbright. Prologis zastupovala právní firma The Clifford Chance.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button