Logistika a sklady

Raben Group investuje v Německu

Dne 31. srpna 2012 došlo k oficiálnímu otevření nového skladu Raben Group v Norimberku.

Veškerá činnost bude přesunuta z původních budov do nové k 3. září. Investice v Norimberku zahrnuje nové kanceláře, vysoko-úložný sklad a také cross-dock. “Nové prostory pro skladování zboží mají kapacitu 15 000 m² a součástí je také cross-dock na ploše 8 000 m². Do tohoto skladu jsme investovali částku okolo 18 mil. EUR. Norimberk je důležité město pro německou ekonomiku a je vstupní branou pro Raben Group – to je také důvod proč jsme se rozhodli vybudovat náš sklad právě zde. Díky novému a efektivnímu cross-docku můžeme optimalizovat naše služby a věříme, že to bude zároveň přínosem pro naše zákazníky. “ – říká Ewald Raben, generální ředitel Raben Group.
 
Tato investice v Norimberku je pouze jednou z mála, kterou Raben dokončil na území Německa v posledních dvou letech. Raben Group má také nové sklady ve městech Wuppertal, Würzburg a Mittenwald u Berlína. “Našim zaměstnancům je v této lokalitě nyní k dispozici 1 673 m2 moderních kancelářských prostor. Je pro nás důležité zajistit, aby naši lidé pracovali v příjemném prostředí a to je také důvod, proč jsme se rozhodli investovat do nových kanceláří. Stojí za to zmínit, že nový sklad je vybaven režimem kontrolované teploty a je zde tedy možné skladovat zboží, které takovéto podmínky vyžaduje, např. jídlo.” – říká Helmut Huber, Brand Manager.
 
79 ramp místo původních 55 dotváří odpovídající podmínky pro rychlou a flexibilní reakci na požadavky našich zákazníků – a to i v případě, že se objem přepravy zvýší.  Díky kamerovému monitorovacímu systém, který v současné době čítá 114 kamer, je možné sledovat celou plochu skladu a tak mít pod kontrolou všechny zásilky. Díky tomuto systému lze veškeré procesy dokumentovat, analyzovat a v případě potřeby upravovat. Dále je nutné dodat, že nová budova skladu je vybavena velmi účinným ESFR systémem s rozprašovači vody (tzv. sprinklery), které znamenají nejvyšší úroveň požární bezpečnosti.
 
 
Raben Group
Je jednou z předních logistických firem, která působí na evropském trhu více než 80 let. Nabízí komplexní logistické služby a řízení globálních zásobovacích řetězců v oblasti smluvní logistiky, silniční, námořní a letecké nákladní dopravy. Má pobočky v 10 evropských zemích a skladové prostory o celkové kapacitě 1 000 000 m2. Raben Group nabízí služby pro různé skupiny výrobků, jako je rychloobrátkové zboží, potraviny, kosmetika, ADR, bílé zboží, atd. Více informací naleznete na: www.raben-group.com
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button