Logistika a sklady

Raben Trans European Hungary mezi největšími logistickými společnostmi v Maďarsku

K 1. březnu 2012 došlo k fúzi společností v rámci Raben Group v Maďarsku.

Tímto dnem se společnost Raben Trans European Hungary stala jednou z největších logistických společností působících na maďarském trhu. Fúze znamená, že veškeré služby nabízené zákazníkům v Maďarsku nyní bude poskytovat pouze jedna společnost. Je to tedy konec jedné z fází celého procesu integrace společnosti Raben a bývalého Wincantonu. Akvizice společnosti Wincanton v Maďarsku, Polsku, České republice, Slovensku a části Německa (silniční divize) umožnila společnosti Raben výrazně zvýšit objem distribuovaných zásilek a zvýšit účinnost logistické sítě.
 
Díky většímu množství spojů a umístění je Raben Group schopna plánovat své spediční a skladovací procesy efektivněji. Dlouhodobým účinkem této události bude optimalizace a rozšíření portfolia poskytovaných služeb.  „Zákazníci obou společností  Raben Logistics Hungary a Raben Trans European Hungary budou mít přístup ke stejnému portfoliu služeb, které zahrnují smluvní logistiku, skladování, mezinárodní silniční dopravu, domácí distribuci a také námořní a leteckou přepravu.
 
Tyto služby jsou poskytovány nejen prostřednictvím sítě našich vlastních skladů v Maďarsku, České republice, Estonsku, Nizozemsku, Litvě, Lotyšsku, Polsku, Německu, Slovensku a Ukrajině, ale také díky spolupráci s našimi partnery v celé Evropě“ – říká Ewald Raben, generální ředitel Raben Group.  Od 1. 3. 2012 Raben Trans European Hungary má v Maďarsku k dispozici skladové prostory o celkové kapacitě 62 500 m2 a 400 zaměstnanců, kteří denně pečují o zákazníky. Je třeba poznamenat, že integrace společností v rámci Raben Group v Maďarsku není pouze zásadní změnou, která, doufejme, bude mít příznivý dopad na naše zákazníky, zaměstnance, ale i partnery. Na konci jara bude rovněž dokončen i nový cross dockový sklad.
 
“Investice v podobě nového cross-dockového skladu o velikosti 4 000 m² bude mít 42 nakládacích ramp. Díky tomu dojde ke zlepšení logistických procesů a to bude znamenat nabídku kvalitnějších služeb našim zákazníkům. Naše přepravní operace budou rychlejší a lépe uzpůsobené potřebám našich zákazníků“ – říká Szabolcs Czifrik, Managing Director společnosti Raben Trans European Hungary. Raben Group pokračuje v investicích i přes zpomalení růstu ekonomiky v posledních letech. Udržitelného rozvoje  Raben Group je rovněž dosaženo v důsledku dlouhodobého a důsledně dodržovaného investičního plánu, který zahrnuje nejen Maďarsko, ale i deset zbývajících zemí, v nichž Raben Group působí. Příkladem investic v roce 2012 jsou distribuční centra v Oss (Nizozemsko), Norimberku (Německo) nebo v Piła, Štětíně a Lublině v Polsku.   
 
Raben Group
je jednou z předních logistických firem, která působí na evropském trhu již 80 let. Nabízí komplexní logistické služby a řízení globálních zásobovacích řetězců v oblasti smluvní logistiky, silniční, námořní a letecké nákladní dopravy. Raben Group 1. září 2011 dokončila akvizici německé silniční distribuční sítě a obchodních aktivit společnosti Wincanton v České republice, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Raben Group provozuje 133 terminálů o celkové skladové kapacitě téměř 800 000 m2 v 10 evropských zemích, kde poskytuje prvotřídní skladovací služby a efektivní přepravu zboží. Raben Group zahrnuje značky Raben, Raben Sea & Air, Transkam a Fresh Logistics.    
 
Raben v České republice
působí od roku 2008. V celkem 10 pobočkách poskytuje zaměstnání téměř 500 zaměstnancům a disponuje moderními skladovacími prostory o celkové kapacitě více než 70 000 m2. Nabízené služby zahrnují vnitrostátní a mezinárodní distribuci, skladovací a komplexní logistické služby pro nepotravinářské i potravinářské produkty. Společnost Raben působí v Čechách pod značkami Raben Logistics Czech, Transkam – Logistik a Raben Trans European Czech je držitelem certifikátů kvality ISO 9001, HACCP a IFS. 
 
Raben Logistics Slovakia
je členem Raben Group od roku 2008. V působišti Senec, Nové Město nad Váhom, Žilina a Košice poskytují pobočky zaměstnání více než 150-ti zaměstnancům. Raben Logistics Slovakia má k dispozici více než 23 000 metrů čtverečních moderních skladovacích prostor a nabízené služby zahrnují tuzemskou a mezinárodní distribuci, skladovací a komplexní logistické služby pro potravinářské i nepotravinářské výrobky. Společnost Raben Logistics Slovakia je držitelem certifikátu kvality ISO 9001 a IFS. 
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button