Logistika a sklady

Spokojenost se značkou Scania

Spokojenost se značkou Scania. Přepravní společnost VCHD Cargo provedla v říjnu tohoto roku interní průzkum spokojenosti svých zaměstnanců, zejména profesionálních řidičů, s vozovou technikou značky Scania, která má v její flotile významné zastoupení.

Výsledky průzkumu ukázaly vysoký stupeň spokojenosti s touto značkou a oba partneři – VCHD Cargo a Scania – se na společném pracovním workshopu dohodli na posílení spolupráce v následujících letech.

Přečtěte si také

Spokojenost se značkou Scania

Flotila VCHD Cargo čítá na 240 nákladních vozidel různých značek. Mezi takzvanými „těžkými“ nákladními vozidly kategorie N3 je Scania jednou ze tří nejvíce zastoupených značek. A protože VCHD Cargo považuje za důležitý názor těch, kteří s vozidly denně přijdou do styku, provedla interní průzkum spokojenosti. Zúčastnilo se ho na 300 zaměstnanců – profesionální řidiči, ale i fleet manager a fleet engineer. Průzkum ukázal spokojenost řidičů s touto značkou a respondenti vyzdvihli především výbornou převodovku s vynikajícím snadným a rychlým řazením v obou směrech, ale také provozní odlehčovací brzdu (tzv. retardér). U vozidel Scania řidiči oceňovali i přehledný a dobře ovladatelný palubní počítač a natáčecí zadní nápravu, díky které se s vozidlem dobře manipuluje i na menším prostoru a dochází na ní k podstatně menšímu opotřebení okrajů pneumatik. Výhodou je podle nich také velké čelní sklo a optimální velikost zrcátek a v neposlední řadě respondenti ocenili i pohodlná lůžka. Výzvou pro Scanii by kromě optimalizace nákladů na údržbu a opravy vozidel mělo být podle VCHD Cargo zkrácení dodacích lhůt, které i po zvládnutí takzvané „čipové krize“ zůstávají dlouhé, nicméně tento trend vykazují všechny značky.

Průzkum ukázal to, co jsme od řidičů věděli neformálně již řadu let – že jim vozidla značky Scania nabízejí vysoký uživatelský komfort a poskytují také dostatečné zázemí pro jejich náročné pracovní nasazení mimo domov, na dálkových linkách, “ uvádí Ing. Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo, a dodává: „Na naši vozovou techniku klademe vysoké nároky, zejména co se spolehlivosti jednotlivých značek a nákladů na provoz, opravy a údržbu týče. Vyžadujeme také vysoký standard služeb dodavatelů v oblasti opravy a údržby vozidel, a to nejen v České republice a o víkendech, jak je to obvyklé, ale i v celé Evropě a v kterémkoliv období.  A v tomto ohledu je podle nás české zastoupení Scanie premiantem mezi prémiovými značkami.“

VCHD Cargo má v současné době ve své flotile téměř 90 vozidel značky Scania a za poslední čtyři roky s nimi její řidiči najeli 40 milionů kilometrů. Zástupci společnosti se setkali se zástupci celoevropského i českého zastoupení Scanie a na společném workshopu si vyměnili svoje zkušenosti. „Společnost VCHD Cargo je pro nás významným zákazníkem a velmi oceňujeme její otevřenost a proaktivitu, s jakou provedla interní průzkum s cennou výpovědní hodnotou,“ uvádí Stefano Fedel, výkonný viceprezident a ředitel pro prodej a marketing společnosti Scania, a doplňuje: „Naše odvětví vstoupilo do éry, kdy úspěch úzce souvisí s tím, jak dokážeme využít informace a jaké služby na nich založené můžeme ve spolupráci s našimi důvěryhodnými partnery nabídnout. Když využijeme dostupná data, můžeme individuálním potřebám každého zákazníka přizpůsobit vše: od financování a pojištění až po preventivní výměnu dílů a služby řidičům.

Průměrné stáří flotily VCHD Cargo činí přibližně 3 roky a všechna vozidla splňují nejpřísnější emisní limity dle normy EURO 6. V příštím roce plánuje VCHD Cargo investovat do dalších 50 nových nákladních vozidel pro využití na mezinárodních linkách z a do České republiky a také pro své německé dceřiné společnosti. 

Zdroj
Tisková zpráva

Přečtěte si také

Back to top button