Logistika a sklady

Společnost P3 posílila tým pro řízení asset managementu a property managementu ve svých nových parcích

Společnost P3, vlastník průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, dokončila transformaci řízení asset managementu a property managementu v novém nemovitostním portfoliu zakoupeném před rokem, v říjnu 2014, od investičního fondu Tristan Capital.

Jedná se o 11 průmyslových a logistických parků s užitnou plochou 627.000 m2, které P3 získala za 523 milionů EUR. Po dokončení transakce tak celková plocha nemovitostí vlastněných P3 jen v České republice dosáhla hranice téměř 1 milionu metrů čtverečních. Celkově přitom společnost P3 vlastní a spravuje nemovitosti o rozloze 3 miliony metrů čtverečních.
 
Pro řízení asset managementu a property managementu nově získaného nemovitostního portfolia P3 vybudovala silný tým pod vedením Michala Navrátila, nového vedoucího oddělení Asset a Property Managementu. Toto „in-house“ řešení garantuje klientům společnosti P3 nejvyšší možnou úroveň poskytovaných služeb.
 
Součástí transformace byl rovněž tendr na dodavatele služeb facility managementu v novém portfoliu. Výběrového řízení, které probíhalo v první polovině roku 2015, se účastnilo celkem sedm společností. Jeho vítězem se staly společnosti AWIGO a OPTIMAL Facility. Firma AWIGO byla již stávajícím poskytovatelem služeb facility managementu společnosti P3 a nyní bude mít na starosti celkem 10 P3 parků. Park P3 Prague Horní Počernice, další dva pražské parky a jedna administrativní budova, budou nově obsluhovány firmou OPTIMAL Facility.
 
„Strategický přístup naší společnosti řídit procesy asset managementu a property managementu pomocí vlastních zaměstnanců je rozhodně ku prospěchu našich klientů. Náš lokální tým zajistí, že zákazníkům bude neustále k dispozici rychlý a kvalitní servis. Toto podle mého názoru nelze zajistit pouze pomocí externích dodavatelů,“ říká Tomáš Míček, ředitel společnosti P3 pro Českou republiku. „Facility management je naopak rozumné přenechat specializovaným firmám. Jsem si jistý, že jsme si vybrali v tomto ohledu dobře a spolupráce s firmami AWIGO a OPTIMAL Facility bude skutečně efektivní a přínosná. Nejen pro nás, ale zejména – a to je to nejdůležitější – pro naše současné i budoucí zákazníky.“
 
P3 také nyní implementuje systém iREMS pro správu svého nemovitostního portfolia. Nový software zefektivní fakturaci zákazníkům, evidenci došlých faktur i správu veškerých smluvních vztahů. Cílem P3 je trvale zlepšovat péči o své zákazníky. Byly proto zahájeny projekty na snížení nákladů na provoz hal včetně úspor elektrické energie, zefektivnění služeb poskytovaných klientům, možnost instalace plnicích stanic na CNG/LPG v parcích a snížení nákupních cen energií.
 
„V P3 se pro všechny naše zákazníky snažíme vždy snižovat provozní náklady,“ pokračuje Tomáš Míček. „Jsme přesvědčeni, že nám naše aktivity na tomto poli pomohou dosáhnout skutečných úspor pro zákazníky v České republice, ale i v rámci dalších osmi zemí, ve kterých působíme.“
 

Přečtěte si také

Back to top button