Logistika a sklady

Stabilní růst společnosti Prologis v Evropě v průběhu druhého čtvrtletí 2012

Přibližně 615 000 metrů čtverečních nájemní aktivity, nové projekty na míru o celkové rozloze přibližně 23 000 metrů čtverečních, přibližně 62 000 metrů čtverečních akvizic budov, prodej přibližně 128 500 metrů čtverečních pozemků a budov, yvsoká obsazenost – 92,1%.

Prologis, Inc., mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, oznámil, že za druhé čtvrtletí letošního roku zaznamenal ve svém evropském působení stabilní růst. Nájemní aktivita v tomto čtvrtletí sestávala z přibližně 615 000 metrů čtverečních zahrnujících:
 
– rozšíření projektu na míru v německém Prologis Park Hunxe o 20 400 metrů čtverečních pro jednoho z největších poskytovatelů logistiky třetím stranám v zemi;
nová nájemní smlouva na prostory o rozloze 17 500 metrů čtverečních v Prologis Parku Plzeň – Štenovice v České republice s renomovaným prodejcem elektroniky, který si v tomtéž parku již pronajímá 18 000 metrů čtverečních; a
– rozšíření smlouvy o 20 500 metrů čtverečních se společností UTi Hungary Logistics LLC v Prologis Parku Budapešť/Sziget.
 
V průběhu druhého čtvrtletí roku 2012 společnost začala stavbu dvou projektů na míru ve Velké Británii a Německu o celkové rozloze přibližně 23 000 metrů čtverečních. Ve Španělsku Prologis koupil tři plně pronajaté budovy o celkové rozloze přibližně 62 000 metrů čtverečních v obci Granada del Penedes, vynikající lokalitě v blízkosti Barcelony.
 
Navíc k tomu Prologis dokončil prodej budov o celkové přibližné rozloze 29 000 metrů čtverečních v Německu. Prologis také dokončil prodej přibližně 99 hektarů půdy mimo klíčové oblasti v Británii a Německu.
 
„Velmi nás těší výsledky za druhé čtvrtletí, které odrážejí naši pokračující schopnost naplňovat rostoucí potřeby našich zákazníků po kvalitních logistických nemovitostech v klíčových strategických lokalitách,“ řekl Philip Dunne, prezident Prologis Europe.
 
„Zůstáváme zavázáni našim dlouhodobým klientům, využíváme našeho portfolia strategicky umístěných nemovitostí, širokého land banku a developerského týmu na všech našich hlavních trzích, což nám dovoluje udržet si svou pozici lídra na trhu, kterou zastáváme již po více než jednu dekádu. Tím, že se stále zaměřujeme na kvalitu, se snažíme i nadále zajistit úspěch všech našich klíčových partnerů z řad zákazníků a investorů,“ dodal Dunne.
 
 
O společnosti Prologis
Prologis, Inc. je přední mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, který se zaměřuje na celosvětové i regionální trhy napříč Severní a Jižní Amerikou, Evropou a Asií. K 30. červnu 2012 společnost vlastnila či měla investice, ať již na konsolidované bázi, nebo prostřednictvím nekonsolidovaných joint ventures, nemovitosti a developerské projekty s celkovým odhadovaným objemem 52,9 milionů metrů čtverečních (569 milionů stop čtverečních) ve 21 zemích. Společnost pronajímá moderní distribuční nemovitosti více než 4 500 zákazníků včetně výrobců, maloobchodníků, přepravních společností, poskytovatelů logistiky třetím stranám a dalších podniků.
 

Přečtěte si také

Back to top button