Logistika a sklady

Vítězem COVIDového ročníku Linde Ještěrka Cup 2020 se stal Radek Fiala

Linde Material Handling Česká republika uspořádala třináctý ročník závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup. Zatímco první část probhěla kvůli pandemii v podobě on-line kvízu, ve druhém kole už se soutěžilo v tradičních praktických disciplínách.

Do první on-line části soutěže se přihlásilo 110 soutěžících, z nichž pouhých 9 finalistů postoupilo do praktické části, ve které se závodilo v tradičních „ještěrkářských disciplínách“. Soutěžící na Linde Ještěrka Cup 2020, kteří své výkony předváděli bez podpory diváků a fanoušků, nevynechali ani tentokrát nejatraktivnější a také nejnáročnější disciplínu – vhození basketbalového míče do koše.

Nejnáročnější disciplína (FOTO: Linde MH)

Nejúspěšnějším soutěžícím se stal Radek Fiala z firmy SCHOTT Flat Glass CR, s.r.o., Valašské Meziříčí, který získal titul mistra pro rok 2020. Druhé místo obsadil Martin Böhm z firmy Cheport, spol. s r.o., z Vizovic a na třetí příčce se umístil Milan Draxler z Urban Transporte spol. s r.o.

Během celého závodu byla striktně dodržována opatření proti šíření Covid-19, závodníci i účastníci nosili roušky, řidiči vozíků používali při řízení rukavice a vozíky byly po každé jízdě dezinfikovány.

Soutěžící Linde Ještěrka Cup 2020 při plnění jednoho z náročných úkolů (FOTO: Linde MH)

„Linde Ještěrka Cup si za dobu své existence získal stovky fanoušků nejen z řad řidičů vysokozdvižných vozíků, ale také v linii pracovníků v intralogistice, kde má naše manipulační technika své tradiční místo. Nechtěli jsme naše příznivce ohrozit šířením nemoci Covid-19 a současně je ani zklamat rušením oblíbené akce. Proto jsme letošní třináctý ročník Linde Ještěrka Cup pojali netradičně – na dvě kola, což se ukázalo jako dobré a bezpečné řešení, které přilákalo mnoho řidičů. Druhé kolo se jelo opět s retraky a čelními vysokozdvižnými vozíky,“ vysvětloval Martin Petřík, vedoucí oddělení marketingu Linde Material Handling Česká republika.

„Věříme, že letošní nově pojatý ročník přinesl účastníkům jak zábavu při předvádění svých řidičských dovedností, tak i zamyšlení nad náročnými kvízovými otázkami v on-line testu. Řidiči vysokozdvižných vozíků se totiž neobejdou jak bez praktických, tak i odborných znalostí a dovedností, které se týkají provozu manipulační techniky. I když nejmodernější vozíky jsou již vybaveny asistenčními systémy, které napomáhají zvýšení bezpečnosti provozu a dodržování bezpečných vzdáleností mezi stroji, na znalostech a dovednostech řidičů vozíků stále záleží,“ uzavřel třináctý ročník Ještěrka Cup Martin Petřík z Linde Material Handling Česká republika.

Soutěžící Linde Ještěrka Cup 2020 při plnění jednoho z náročných úkolů (FOTO: Linde MH)

Přečtěte si také

Back to top button