Logistika a sklady

Vývojové a technologické centrum společnosti FEI v CTParku Brno zvítězilo v prestižní souteži

Vývojové a technologické centrum společnosti FEI v CTParku Brno zvítězilo v prestižní souteži Best of Reality.

Nedávno otevřené vývojové a technologické centrum amerického koncernu FEI bodovalo v 16. ročníku soutěže Best of Realty. Porota soutěže, která se skládá ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, agentur pro výzkum trhu, developerů, realitních makléřů, bankéřů i architektů, ocenila vysoký standard a kvalitní provedení budovy, stejně jako smysluplné doplnění koncepce rozsáhlejšího území v osvědčené lokalitě – Černovické terase.
 
Brněnská pobočka společnosti FEI, lídra v oblasti špičkových vědeckých přístrojů, je druhým největším centrem společnosti na světě. Pracuje zde na 500 zaměstnanců s výhledem na další růst až 1200 zaměstnanců. „Ceny, kterou jsme získali, si velmi vážíme a pevně věříme, že ještě posílí reputaci města Brna jakožto technologického centra České republiky. Úspěch tohoto projektu je výsledkem vynikající spolupráce se společností FEI, nasazení a odhodlání týmu CTP a podpory našeho spolehlivého finančního partnera ČSOB,“ uvedl Remon Vos, generální ředitel CTP. Provoz CTParku Brno byl zahájen v roce 2005 a od té doby se kontinuálně rozšiřuje. Aktuálně v něm sídlí na 20 společností s více než 7000 zaměstnanci.
 
FEI Company představuje pro širokou škálu výzkumníků, vývojářů i výrobců pracujících v rozlišení v řádech nanometrů světového lídra v oblasti elektronové mikroskopie. Hlavními odběrateli přístrojů FEI jsou proslulé univerzity, velké farmaceutické společnosti nebo vývojová centra kosmického, polovodičového, těžebního, automobilového či leteckého průmyslu.
 
FEI Czech Republic působí v Brně již od roku 1993 a v současnosti je celosvětově největším výrobním centrem společnosti FEI Company. Významný je kromě samotné produkce také vývoj a servis elektronových mikroskopů. V roce 2012 obsadila společnost FEI Czech Republic první příčku v ČR za meziroční nárůst exportu i za finanční stabilitu.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button