Logistika a sklady

Zvýšení produktivity na rampě 

Zvýšení produktivity na rampě. Díky deseti technicky vylepšeným modelům paletových vozíků, zakladačů palet a dvojitých zakladačů mohou nyní zákazníci společnosti Linde Material Handling (MH) ještě více zvýšit produktivitu svých nakládacích a vykládacích procesů.

U všech modelových variant je stojící plošina standardně oddělena od podvozku, aby byla obsluha chráněna před vibracemi a nárazy. Inovativní systém otočných koleček zajišťuje dodatečnou stabilitu při přepravě a manipulaci s nákladem. Vozíky nabízejí další výhody, jako je rychlost jízdy až 14 km/h, dále vyvinutý ergonomický posilovač řízení a inovativní bezpečnostní a energetická řešení, a znatelně tak přispívají ke zvýšení manipulačního výkonu. 

„Příjem a expedice zboží jsou skladové oblasti spojené s nejnáročnějšími úkoly v intralogistickém toku zboží,“ tvrdí Peter Klug, produktový manažer pro skladovou techniku společnosti Linde Material Handling. Na těchto rozhraních interní a externí logistiky, zejména v době špičky, pracuje na omezeném prostoru současně mnoho lidí a průmyslových vozíků, které přemísťují velké množství zboží. Aby vše probíhalo hladce a především bezpečně mezi rampami nákladních vozidel, doky, kontejnery a skladovacími prostory, musí být zařízení přesně navrženo tak, aby vyhovovalo požadavkům provozovatelů. Jsou zapotřebí výkonné, ergonomické a bezpečné vozíky, které jsou přátelské k obsluze a digitálně propojené. „Nové modely Linde s pevnou a sklopnou plošinou řidiče jsou zaměřeny na splnění těchto vysokých požadavků zákazníků,“ uvádí Klug. 

Jedinečný produkt na trhu

„Konstrukce modelových verzí SP s pevnou plošinou řidiče je skutečně jedinečnou prodejní nabídkou v celém odvětví,“ vysvětluje Peter Klug. Charakteristickým rysem paletových vozíků s nosností 2,0 a 2,5 tuny (Linde T20 SP a T25 SP), paletových zakladačů s nosností 1,4 a 1,6 tuny a maximální výškou zdvihu 5,3 metru (Linde L14 SP a L16 SP) a dvojitých zakladačů s nosností 1,2 a 1,4 tuny (Linde D12 SP a D14 SP a Linde D12 HP SP) je ocelová zástěra, která sahá daleko kolem plošiny řidiče. Udržuje obsluhu v obrysu vozidla, poskytuje stabilní, polstrovanou opěrku zad a účinně chrání před zraněním v případě otřesů a nárazů. Dalším pozoruhodným prvkem je mírně natočená poloha obsluhy, která stojí v úhlu 45° ke směru vidlic. To umožňuje sledovat okolí v jakémkoli směru jízdy, aniž by řidič musel měnit polohu těla nebo otáčet hlavu. Toto uvolněné držení těla obsluze pomáhá nejen při jízdních manévrech během každodenního provozu, ale také předchází napětí a dlouhodobým zdravotním problémům v oblasti zad nebo krku. 

Zatímco modely SP s pevnou plošinou jsou určeny k častému překonávání větších vzdáleností, modely AP prokazují své výhody v úzkých a obtížně přístupných oblastech. Například pro snížení poloměru otáčení ve velmi úzkých prostorech lze stojící plošinu paletových vozíků Linde T20 AP a T25 AP (s nosností až 2,0, resp. 2,5 tuny) a dvojitých zakladačů Linde D12 HP AP (s nosností až 1,2 tuny) sklopit. Pro vyšší úroveň bezpečnosti lze aktivovat funkci creep speed, která přizpůsobuje rychlost jízdy úhlu sklonu rumpálu. 

Výkon pro nakládání a přepravu zboží

Oba modely s pevnou i sklopnou plošinou řidiče jsou optimalizovány tak, aby poskytovaly maximální výkon. Třífázový motor o výkonu 3 kW umožňuje vozidlům zrychlit až na 14 km/h bez zatížení. Pro účinné tlumení vibrací a otřesů způsobených nerovnostmi terénu jsou plošina řidiče a rumpál standardně odděleny od podvozku u vozíků AP i SP. Tato jedinečná funkce je exkluzivní pro společnost Linde. Její výhodou je, že řidiči zůstávají déle bdělí a soustředění a jejich zdraví je dlouhodobě chráněno. Kromě toho byl vyvinut inovativní systém koleček, který udržuje náklad na vidlicích co nejstabilnější. Velká otočná kolečka s tlumiči kompenzují vibrace a automaticky se přizpůsobují jízdní situaci a rychlosti. To zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti a zvyšuje produktivitu. 

Pokud je na rampách potřeba obzvláště vysoký výkon, přicházejí na řadu modely s dvojitým zakladačem High Performance (HP). Nabízejí vysoké rychlosti pojezdu a zdvihu a zároveň se vyznačují stabilní pětibodovou konfigurací se středovým hnacím kolem a mechanicky odpruženými nebo hydraulickými kolečky. 

Nové možnosti pro individuální požadavky zákazníků

Modely verze SP jsou vybaveny dalším bezpečnostním prvkem: asistenčním systémem Linde Feet Detection. Jakmile nohy řidiče opustí oblast chráněnou senzorem, vozidlo řízeně zpomalí. Pro upozornění chodců a ostatních řidičů na blížící se vozidlo nabízí verze SP nově integrovaný výstražný světelný emitor „Linde BlueSpot“. Modely SP i AP budou od příštího roku vybaveny novým modulem řešení pro správu vozového parku „Linde connect“: „Zone Intelligence“ umožňuje definovat jednotlivé zóny. Pokud vozidlo vjede do definované skladovací zóny, automaticky se sníží rychlost jízdy.

Efektivní organizaci pracoviště zajišťují široké a hluboké úložné přihrádky, které lze využít k uložení balicího papíru, pracovních rukavic, psacích potřeb apod. Sortiment držáků byl opět rozšířen, abyste měli potřebné pracovní materiály vždy po ruce. Další novinkou je barevný multifunkční displej. Díky vyššímu kontrastu jsou informace o provozních hodinách, stavu baterie a stavu údržby dobře viditelné i za zhoršených světelných podmínek.

Nové, tzv. žlabové baterie byly navrženy jak pro lithium-iontové, tak pro olověné akumulátory, aby si zákazníci mohli vybrat a dovybavit je podle svého přání. Pro obě varianty baterií jsou k dispozici integrované palubní nabíječky.

Digitální architektura vozidla umožňuje prediktivní údržbu a do vozíků lze kdykoli přidávat nové funkce prostřednictvím aktualizací softwaru. A konečně, všechna data lze transparentně spravovat prostřednictvím digitálního dvojčete.

Zdroj
Linde Material Handling

Přečtěte si také

Back to top button