Zprávy

Barum uvádí: Polaris 5, nová generace nejžádanější zimní pneumatiky v Česku

Sedmkrát v řadě se pneumatika Barum Polaris 3 stala nejvyhledávanějším, nejprodávanějším a nejdiskutovanějším zimním pláštěm na webu Heureka.cz.

Tyto výsledky potvrdily i pravidelné průzkumy obutí vozového parku během zimní sezony*. Teď přichází na trh její nástupce: Polaris 5. Novinka nabízí ještě lepší, vyvážené jízdní vlastnosti na všech typech povrchů. Je robustní a odolná, což interpretuje i nový design bočnice, navíc konstruované s ohledem na odolnost proti poškození, například při kontaktu s obrubníkem. A v neposlední řadě – což vítají všichni řidiči – láká i její dostupná cena.

Barum, nejoblíbenější značka pneumatik na českém trhu*, si ke svým 70. narozeninám nadělila nový základní kámen nabídky: zimní pneumatiku Polaris 5. Novinka ztělesňuje primární heslo značky: „Chytrá volba“. Je tedy odolná, všestranná, má vyvážené jízdní vlastnosti a inovativní konstrukci, která zajišťuje nízký valivý odpor a v důsledku i nižší spotřebu paliva. „Stejně jako ostatní pneumatiky Barum je i Polaris 5 chytrou volbou pro ty, kteří se chtějí na své auto maximálně spolehnout,“ popisuje plášť Juraj Ižvolt, ředitel Divize marketing Continental Barum s.r.o.

Vyvážené jízdní vlastnosti na všech typech povrchů

Při vývoji nových pneumatik se inženýři zaměřili na vylepšení jízdních vlastností na sněhu, aniž by tím negativním způsobem ovlivnili její vyvážený výkon na suchu i mokru. „Středoevropské zimy mají proměnlivé podmínky. Zimní teploty občas střídají podmínky spíše podzimní. Častěji než pokryté sněhem a ledem jsou naše cesty mokré od deště. Zjednodušeně řečeno – jen skvělá trakce na sněhu dobrou zimní pneumatiku pro použití v České republice neudělá. Proto jsme při vývoji chtěli zachovat všechny vlastnosti v rovnoměrném mixu – ať už jde o ty čistě zimní nebo o odolnost vůči akvaplaningu, hluk a valivý odpor. Výsledkem je novinka Polaris 5 – plášť s mimořádně vyváženými jízdními vlastnostmi,“ říká Aleš Langer z oddělení Zákaznického servisu Continental Barum s.r.o.

Správné chování pneumatiky na sněhu, mokru i suchu má na svědomí třídrážkový dezén s dvojicí tuhých středních bloků a s řadou inovativních trakčních zářezů, umístěných v obvodových drážkách. Adhezi na všech typech povrchů dále zvyšuje koncept multifunkčních lamel (bílé), boční vedení na sněhu zlepšuje unikátní profil střední části dezénu (vyznačen modře).

Na mokru řidiči ocení kombinaci rovnoměrně rozložených obvodových drážek a optimální profil příčných drážek, obojí urychluje odvod vody z kontaktní stopy pneumatik (modré). Kontakt s mokrou vozovkou zlepšují dodatečné zářezy v ramenní oblasti pláště (žluté).

Při návrhu Polaris 5 se nezapomnělo ani na komfort: ten zvyšuje optimalizovaná sekvence rozložení bloků (nejsou stejně velké na pravé a levé straně) uprostřed běhounu. Výsledkem je nižší hlučnost pneumatiky. To se pozitivně projeví hlavně při dlouhých cestách, kdy monotónní zvuk pneumatik často způsobuje únavu řidiče i posádky.

Nový vzhled bočnice reprezentuje hodnoty značky Barum

Pneumatiky Barum Polaris 5 také přicházejí se zcela novým vzhledem bočnice, který v budoucnu jasně identifikuje další modely značky. „Na bočnici našich nových pneumatik jsme si dali opravdu záležet. Má interpretovat tři základní hodnoty značky: odolnost, cenovou dostupnost a racionalitu volby,“ říká Juraj Ižvolt. Podobu bočnice zdokonaluje i aplikace nejmodernějších technologií, používaných při vulkanizaci, které umožňují využívat precizní grafiku – „hluboké“ písmo s velmi jemnou strukturou šrafování s 3D efektem, jež je velmi dobře čitelné a odolné proti poškrábání.

Design bočnice určují hlavně vyvážené rozměry loga značky, označení modelu a rozměru pneumatiky. Tyto základní a další povinné grafické prvky na bočnici dále doplňuje efektní vzor sněhových vloček, které na první pohled odlišují pneumatiku od jejích letních sourozenců.

Nabídka, ze které si vybere (téměř) každý

Pneumatiky Barum Polaris 5 jsou již nyní k dostání ve dvou různých provedeních: pro klasické osobní vozy i pro SUV (Polaris 5 SUV). Výsledkem je široké rozpětí nabízených rozměrů, které pokrývá 91 % trhu pneumatik pro osobní vozy a 52 % v případě SUV, což dohromady činí 89 % celého trhu. V nabídce budou pláště pro 13“ ráfky nejmenších aut a také pro 19“ disky velkých sportovně užitkových vozů. Šířka pneumatik pokrývá spektrum od 145 do 255 mm. Nejoblíbenějšími rozměry budou zřejmě podle dlouhodobých statistik rozměry 205/55 R 16 a 195/65 R 15, určené mimo jiné pro nejpopulárnější vozy nižší střední třídy (Škoda Octavia nebo Volkswagen Golf).

Kromě nové zimní pneumatiky Barum Polaris 5 tvoří nabídku značky Barum pro osobní a lehká užitková vozidla letní modely Brillantis 2, Bravuris 2, Barvuris 3HM (i ve verzi pro SUV), Bravuris 4×4, Vanis 2 speciálně pro LUV, zimní typ SnoVanis 2 rovněž pro lehká užitková vozidla a také celoroční plášť Quartaris 5. Tento model byl rovněž uveden letos a jde o řešení velmi vhodné pro městský provoz, pro nějž není typická jízda po zasněženém povrchu nebo vysoké roční kilometrové proběhy.

* Podle výsledků průzkumu společnosti Continental Barum s.r.o., provedeném v roce 2016 na vzorku 2180 aut v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Liberci, Olomouci, Českých Budějovicích a ve Zlíně, používalo pneumatiky Barum Polaris 3 16 % vozidel.

 

Přečtěte si také

Back to top button