Zprávy

ČPP v anketě Pojišťovna roku získala 3 zlaté

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) opět ovládla 19. ročník ankety Pojišťovna roku, když získala tři zlaté ve čtyřech hlavních kategoriích. Výsledky hlasování včera zveřejnila Asociace českých pojišťovacích makléřů.

ČPP popáté za sebou obhájila vítězství v kategorii Autopojištění. První místo obsadila  i v nejprestižnější kategorii Pojištění průmyslu a podnikatelů a také v kategorii Pojištění občanů. „Anketa je pro nás cenná zejména tím, že v ní hlasují profesionální pojišťovací makléři, kteří mají dokonalý přehled o tom, jak pojistný trh funguje. Tato ocenění jsou nejen naším úspěchem, ale vyznamenáním celé skupiny Vienna Insurance Group, jejíž jsme součástí,“ uvedl k triumfu ČPP v anketě její šéf Besperát.

„Mám radost, že jsme dokázali v tak velké konkurenci opět zvítězit a odnášíme si hned třikrát zlato. Získaných ocenění si velmi vážíme, jsou pro nás důležitou zpětnou vazbou,“ doplnil Besperát. „Ve výsledcích se neprojevily žádné dramatické změny – to svědčí o stabilitě trhu i o kvalitě pracovních vztahů makléřů s pojišťovnami. Setrvání ČPP na nejvyšších příčkách tří kategorií je bezpochyby výsledkem dlouhodobé koncepční spolupráce s makléři v celém týmu pojišťovny a s osobním nasazením jejího generálního ředitele Jaroslava Besperáta,“ uvedl k úspěchu ČPP místopředseda AČPM Ivan Špirakus.

Nejstarší hodnotitelská anketa českých makléřů Pojišťovna roku posuzuje výkonost, kvalitu a rozsah služeb a produktů významných pojišťoven na domácím trhu. Organizátory této odborné soutěže jsou Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) a Česká asociace pojišťoven (ČAP) společně se specializovaným serverem oPojištění.cz. Záštitu 19. ročníku ankety Pojišťovna roku udělil viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký.

ČPP v roce 2018 potvrdila svými výsledky vysokou výkonnost a silné postavení v rámci domácího pojistného trhu. V roce 2018 předepsala pojistné téměř 9,5 mld. Kč. Podle České asociace pojišťoven (ČAP) meziročně ČPP rostla o 11,3 %, na více než dvojnásobek v porovnání s celým trhem. Předpis v neživotním pojištění vzrostl o 11,2 % a podobně i v životním pojištění o 11,4 %. Tržní podíl 7 % ČPP zajistil posun na pátou pozici v žebříčku pojišťoven. Ve svém portfoliu spravuje přes 2 mil. smluv a pečuje o více než 1,2 mil. klientů.

Přečtěte si také

Back to top button