Letecká doprava

Emirates investuje do připojení

Emirates investuje do připojení. Letecká společnost Emirates chystá pro cestující ještě lepší zážitek z cesty, a to díky novému vysokorychlostnímu připojení během letu, které poběží prostřednictvím služby GX Aviation od společnosti Inmarsat.

Tato služba bude dostupná na palubě 50 nových Airbusů A350, které by měly být uvedeny do provozu v roce 2024. Výsledkem bude lepší konektivita a větší globální internetové pokrytí, a to i na letech nad Arktidou. 

Přečtěte si také

Emirates investuje do připojení

Airbusy A350 budou prvními letadly Emirates využívající satelitní síť Global Xpress (GX) od společnosti Inmarsat, jež pohání první a také jedinou globálně dostupnou širokopásmovou síť na světě. Díky tomu budou mít cestující nepřetržitě k dispozici globální připojení bez ohledu na destinaci, nad kterou se zrovna nacházejí.  Zákazníci Emirates tak mohou zůstat v on-line spojení s rodinou či přáteli, využívat internet a sociální sítě, a to vše z pohodlí svého sedadla. 

Síť GX se v současné době skládá z pěti satelitů v pásmu Ka a bude v rámci technologického plánu společnosti Inmarsat vylepšena přidáním dalších sedmi. Mezi nimi budou dva satelity Inmarsat-6, nejmodernější komerční komunikační satelity, jaké kdy byly vyrobeny, které měly být uvedeny do provozu v roce 2023. Po nich budou následovat tři další družice na geostacionární dráze pro zvýšení rychlosti, kapacity a odolnosti. A nakonec budou následovat dva satelity na vysoce eliptické oběžné dráze, které poskytnou jedinečnou komerční mobilní širokopásmovou službu pro letadla létající ve vyšších nadmořských výškách a přes Arktidu, například na trasách mezi Blízkým východem a Severní Amerikou. 

„Poskytování prvotřídního zážitku na palubě letadla bylo pro společnost Emirates vždy na prvním místě a stabilní připojení k internetu je jednou z priorit V průběhu let jsme úzce spolupracovali se společností Inmarsat a našimi partnery z řad dodavatelů, abychom zajistili kvalitní Wi-Fi připojení ve všech našich letadlech. Těšíme se na hledání nových způsobů a možností, jak dále vylepšit konektivitu na palubách naší flotily Airbusů A350 s využitím služeb společnosti GX Aviation. Pokročilé možnosti, které nabízejí chystané satelity, jsou obzvláště důležité, protože se tím zvýší kapacita v celé naší globální síti, včetně tras nad Arktidou a mezi Blízkým východem a Amerikou,“ říká Adel al Redha, provozní ředitel společnosti Emirates. 

William Huot-Marchand, senior viceprezident společnosti Inmarsat Aviation pro leteckou konektivitu, řekl: „Jsme potěšeni, že se společnost Emirates připojila k rodině GX Aviation. Jde o první flotilu společnosti Emirates, která bude vybavena naším vysoce pokročilým řešením GX Aviation, jež má vynikající pozici pro splnění rostoucích očekávání cestujících v oblasti digitálního palubního zážitku a nabízí vysokorychlostní připojení s nepřerušovaným globálním pokrytím na všech letových trasách. Těšíme se na úzkou spolupráci se společností Emirates a na zavádění dalších zajímavých inovací, které navazují na její vynikající historii poskytování nejlepších služeb cestujícím ve své třídě.“

Společnost Emirates rovněž zavedla vylepšení připojení pro členy programu Skywards – včetně bezplatného přístupu k internetu po celou dobu letu pro všechny členy programu Skywards Gold nebo Silver, kteří cestují kromě First Class také v Business Class, a pro členy programu Platinum cestující v jakékoli letové třídě.

Emirates nedávno získala řadu celosvětových ocenění v oblasti cestování a letectví, včetně „Nejlepší letecká společnost na světě“ v soutěži ULTRAs 2022, dále ocenění „World Class Award“, „5 Star Global Official Airline Rating“ a „Passenger Choice Award for Best Global Entertainment“ v soutěži APEX 2023 a ocenění „Nejlepší ekonomická třída na světě“, „Nejlepší catering v ekonomické třídě na světě“ a již po sedmnácté za sebou „Nejlepší zábava během letu na světě“ v soutěži Skytrax 2022 – aerolinka tak pokračuje v plnění slibu své značky „létat lépe“.

Plán na vysokorychlostní širokopásmové inflightové připojení na palubě letadel A350 je nejnovějším doplňkem mnohamiliardových investic společnosti Emirates do palubních produktů a zážitků cestujících; ty zahrnují také největší známý projekt modernizace flotily 120 letadel, rozsáhlé investice do vývoje menu a zážitků z jídla a nápojů, plánované zavedení nové generace systémů palubní zábavy a program školení v oblasti pohostinství navržený nejrenomovanější hotelovou školou na světě – Ecole hôtelière de Lausanne.

Zdroj
Tisková zprávaEmirates

Přečtěte si také

Back to top button