Letecká doprava

Emirates si své cestující před odletem testuje na COVID-19

Letecká společnost Emirates ve spolupráci se zdravotním úřadem v Dubaji zavádí další preventivní opatření v důsledku pandemie COVID-19. Cestující na dnešním letu do Tunisu byli před odletem z Dubaje testováni pomocí rychlých testů. Emirates jako první letecká společnost přistoupila k takovému opatření.

Krevní testy cestujících provedl dubajský zdravotní úřad, který měl výsledky k dispozici do 10 minut. Testování bylo provedeno v odbavovací hale Terminálu 3 Mezinárodního letiště v Dubaji.

Přečtěte si také

V rámci bezpečnostních opatření učinila Emirates další kroky. Před každou odbavovací přepážkou jsou nainstalovány bariéry, které poskytují ochranu cestujícím i zaměstnancům Emirates. Personál společnosti musí také povinně nosit rukavice, ochranné masky a pravidelně používat dezinfekční prostředky.

Cestující mají povinnost udržovat během cestování doporučené rozestupy, jak na letišti, tak i na palubě letadla. Současně musí mít všichni zakrytá ústa a nos vlastní ochrannou maskou či rouškou.

Z bezpečnostních důvodů jsou na palubách Emirates také omezeny poskytované služby. Noviny a další tištěné materiály nejsou k dispozici, jídlo a nápoje zůstávají v nabídce, balení a prezentace pokrmů je ale upravena tak, aby se snížil osobní kontakt během stravování.

V letadle nejsou dále akceptována žádná palubní zavazadla, v kabině jsou povoleny pouze notebooky, kabelky, aktovky nebo předměty určené pro děti, všechny ostatní zavazadla musí být nahlášena předem.

Všechna letadla společnosti Emirates budou po každé cestě důkladně vyčištěna a dezinfikována.

Přečtěte si také

Back to top button