Letecká doprava

Emirates SkyCargo nasadila Airbus A380 na nákladní přepravu v rámci charterových letů

Nákladní divize letecké společnosti Emirates SkyCargo začala využívat Airbus A380 k vybraným charterovým operacím pro urgentní přepravu nákladního zboží v rámci své letecké sítě. První takový let přepravil potřebný zdravotnický materiál mezi Soulem a Amsterdamem s mezipřistáním v Dubaji.

Díky spolupráci týmů z oddělení Engineering a Flight Operations se Emirates podařilo nákladní kapacitu letounu A380 optimalizovat, a letoun tak zvládne v nákladních prostorech v rámci jednoho letu přepravit až 50 tun zboží.

Přečtěte si také

Společnost tímto krokem reaguje na prudký nárůst poptávky po nákladní přepravě zboží, včetně zdravotnického materiálu, který je potřebný v boji proti onemocnění COVID-19, a to především v oblastech, jež nyní zápasí s druhou vlnou pandemie.

Emirates také nadále pracuje na dalších úpravách letounu A380, které by vedly k navýšení kapacity pro přepravu požadovaného zboží, včetně využití samotných sedadel v kabinách letadla. V listopadu plánuje přepravce další nákladní lety s využitím A380.

Emirates SkyCargo je největší světová nákladní letecká společnost, která operuje na šesti kontinentech. Od vypuknutí pandemie se snaží inovovat své služby tak, aby dokázala reagovat na rychle se měnící požadavky trhu. Společnost momentálně nabízí své služby prostřednictvím nákladních letadel typu Boeing 777-F a Boeing 777-300ER, včetně 14 speciálně upravených osobních letadel Boeing 777-300ER, ve kterých byly pro navýšení nákladní kapacity odstraněny sedadla z ekonomické třídy.

Emirates SkyCargo také nedávno oznámila, že v Dubaji zřídila největší nákladní centrálu pro distribuci vakcíny proti COVID-19, která odpovídá evropských požadavkům (GDP) pro distribuci léčiv. Kromě zajištění bezchybné infrastruktury a skladování vakcíny byla v rámci centra zřízena také služba pro případné přebalení, přerozdělení zboží či opětovné zmražení dodávky. Letecký dopravce také sestavil tým pro řešení urgentních požadavků při koordinaci dodávek vakcíny.
Emirates SkyCargo v současnosti nabízí své služby na pravidelných letech do 135 destinací po celém světě.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
Tisková zpráva

Přečtěte si také

Back to top button