Letecká doprava

Emirates vrátila zákazníkům přes 30 miliard za neuskutečněné lety

Zatímco některé letecké společnosti stále nejsou ochotny vrátit zákazníkům plnou cenu za zrušené lety v souvislosti s COVID-19, Emirates do dnešního dne vyplatila více než 5 miliard AED, tedy cca 30 mld. Kč. To ukazuje, jak moc je společnost odhodlána splnit svůj závazek a kompletně dokončit refundační proces.

Od března bylo dokončeno již více než 1,4 milionů refundačních procesů, což odpovídá zhruba 90 % požadavků, které se za tu dobu u společnosti nahromadily. Spadají tam všechny žádosti od zákazníků po celém světě, které společnost obdržela do konce června. Výjimku tvoří několik případů, které budou posuzovány individuálně.

Přečtěte si také

Sir Tim Clark, prezident Emirates Airline, říká: „Chápeme, že pro naše zákazníky je i jedna zbývající nevyřízená žádost o refundaci příliš. Opravdu se snažíme vše splnit a vyřídit tyto nahromaděné požadavky, jedná se skutečně o bezprecedentní situaci v obrovském měřítku. Většina případů je jasná, proto je řešíme rychle. Ale existují rovněž případy, které vyžadují o trochu více času, neboť je potřeba, aby je náš tým zákaznické podpory prošel řekněme ručně a krok po kroku. Nesmírně si vážíme trpělivosti a porozumění našich zákazníků.“

Cestování po celém světě se pomalu obnovuje a Emirates začaly postupně rovněž znovu zavádět provoz pro osobní přepravu. Vždy je samozřejmě zajištěna bezpečnost zákazníků a jejich příjemný cestovní zážitek.

Společnost zavedla řadu opatření, aby se její zákazníci cítili bezpečně a získali ztracenou důvěru v létání a cestování. Opatření obsahují například bezplatné pokrytí finančních nákladů na léčbu či povinnou karanténu v případě onemocnění virem COVID-19 během cest, flexibilní rezervace a hygienické kroky po celou dobu cesty.

Emirates v současné době létá do více než 80 měst. Zákazníci Emirates mohou využít spojení mezi Afrikou, Blízkým Východem a asijsko-pacifickým regionem s přestupním spojením v Dubaji, kterou mohou také navštívit, a to díky směrnicím, které povolují vstup do města cestujícím s obchodním či turistickým záměrem. Všichni cestující (i tranzit) mířící do Dubaje a Spojených arabských emirátů se musí povinně prokázat negativním PCR testem na COVID-19, včetně občanů a rezidentů SAE, turistů, a to bez ohledu na zemi, ze které přicházejí.

Zákazníci Emirates při nástupu do letadla obdrží hygienický balíček obsahující ochranou masku, rukavice, dezinfekci na ruce a antibakteriální ubrousky. Emirates také nabízí bezplatné pokrytí finančních nákladů na léčbu či povinnou karanténu v případě onemocnění virem COVID-19 během cest, a to včetně codesharových letů s flydubai. Tuto možnost mohou využít všichni cestující, jejichž let se uskuteční do 31. října 2020. O finanční pomoc mohou zákazníci žádat po dobu 31 dnů od prvního letu v rámci plánovaných cest.

Přečtěte si také

Back to top button