Letecká doprava

Nové letecké spojení z Prahy na La Palma  

Nové letecké spojení z Prahy na La Palma. Letecká společnost Smartwings dnes rozšířila nabídku o další atraktivní destinaci na Kanárských ostrovech.

Největší český dopravce v poledne zahájil nové přímé letecké spojení z Prahy na ostrov La Palma, pátý z nejrozlehlejších ostrovů kanárského souostroví. Pravidelná linka je pro cestující k dispozici jednou týdně, každé úterýPo Gran Canarii, Tenerife, Lanzarote a Fuerteventuře je La Palma již pátou destinací na Kanárských ostrovech, kam pravidelně směřují letadla Smartwings.  

Přečtěte si také

Let QS1218 bude odlétat z Letiště Václava Havla Praha vždy v úterý ve 12:00 s příletem na letiště Do Santa Cruz de La Palma v 16:15 místního času. Pro zpáteční let QS1219 ze Santa Cruz de La Palma do Prahy počítá letový řád s odletem v 17:05 místního času a na Letišti Václava Havla letadlo přistane ve 22:50. 

Pravidelná linka na kanárský ostrov La Palma bude obsluhována letadlem Boeing 737 s kapacitou pro 189 cestujících. 

Kanárské ostrovy jsou velmi oblíbenou destinací. Loni Smartwings přepravily z českých letišť na Tenerife, Gran Canarii, Lanzarote a Fuerteventuru přes 120 tisíc cestujících. 

Smartwings během letního letového řádu nabídnou z českých letišť přímá letecká spojení do celkem 74 destinací, z toho do 5 novinek:  

  • La Palma (1x týdně z Prahy)
  • Ponta Delgada (Azorské ostrovy, 2x týdně z Prahy) 
  • Izmir (Turecko, 2x týdně z Prahy)
  • Atény (Řecko, 2x týdně z Prahy)
  • Brindisi (Itálie, 2x týdně z Prahy)

Na provoz nadcházející rušné letní sezóny nasadí letecká společnost Smartwings flotilu 58 letadel. Lety bude společnost zajišťovat nejen z letišť v ČR, ale také z Polska, Slovenska, Portugalska, Německa, Španělska a Maďarska. 

Zdroj
Smartwings

Přečtěte si také

Back to top button