Letecká doprava

Smartwings loni zdvojnásobily tržby

Smartwings loni zdvojnásobily tržby. Tržby letecké společnosti Smartwings, a.s. se v loňském roce zdvojnásobily a dosáhly celkové výše 19,3 miliardy korun. 

Oproti roku 2021, kdy tržby z prodeje služeb činily 8,2 miliardy korun, jde o nárůst o 11,1 miliardy, tedy na 234,50 procenta roku předchozího. Provozní výsledek hospodaření loni vzrostl na 766,3 milionů korun, meziročně o 1,79 procenta. Společnost v roce 2022 zaznamenala také výrazný růst přepravních výkonů. 

Přečtěte si také

Společnost Smartwings, a.s. loni dosáhla kladného hospodářského výsledku ve výši 478 milionů korun, zatímco předloni to bylo 630,8 milionu korun, což v meziročním srovnání představuje pokles o 24 %. Za snížením zisku stojí zejména zásadní navýšení nákladových úroků z čerpaných úvěrů sloužících na zmírnění dopadů pandemie nemoci covid-19. 

„Restrukturalizační proces společnosti je úspěšně naplňován. S kladným hospodářským výsledkem navzdory náročné ekonomické situaci a nepředvídatelným skutečnostem počítáme i v roce 2023, přičemž za tímto účelem realizujeme další opatření a snažíme se budoucí možná rizika diverzifikovat. Za doposud úspěšnou restrukturalizací stojí především zaměstnanci společnosti a zaslouží si uznání a poděkování,“ říká Ing. Jiří Jurán, MBA, předseda představenstva Smartwings, a.s.  

Smartwings, a.s. působí na trhu 26 let a je největší českou leteckou společností patřící do skupiny Smartwings Group. Součástí skupiny jsou také letecké společnosti Smartwings Poland, Sp. z.o.o., Smartwings Slovakia, s.r.o., Smartwings Hungary, Kft. Flotila Smartwings Group čítá 43 letadel.

Služeb Smartwings Group loni využilo 5,2 milionu cestujících, v meziročním srovnání více než dvojnásobek. Dalších 849 tisíc cestujících společnost loni přepravila na palubách svých letadel na letech pro jiné dopravce. Smartwings Group v roce 2022 uskutečnila 33 361 letů a letadla přistávala na 213 letištích po celém světe. Loni společnost s úspěchem opět absolvovala přísný provozně bezpečnostní audit mezinárodní organizace sdružující letecké dopravce IATA. Společnosti zapojené do auditního program IOSA (IATA Operational Safety Audit) musí prokázat splnění přísných mezinárodních standardů provozní bezpečnosti a kvality.

Zdroj
Smartwings

Přečtěte si také

Back to top button