Motorismus

Nezávislé prověření vozu 

Nezávislé prověření vozu. Auto ESA významně rozšiřuje služby zákazníkům v prověřování vozidel. Kromě vlastního fyzického prověření s postupy certifikovanými TÜV NORD Czech získají zákazníci navíc prověření od Cebia.

Informace o konkrétním voze, včetně vývoje stavu tachometru, si mohou předem zjistit na webu a zcela zdarma.

Přečtěte si také

Nezávislé prověření vozu 

Lidí, kteří jdou nakupovat ojeté auto do autobazaru tzv. “na blind”, stále ubývá. Většina kupujících vyhledává vůz ke koupi nejprve na internetu. Ať už na inzertních webech nebo přímo na webech prodejců. Do bazaru pak přichází s konkrétním požadavkem.  

“Nárůst návštěvnosti na našem webu za poslední dva roky je více než 45 procent. Zajímavé je, jak se mění poměr přístupů na web z desktopu a z mobilu. Před 5 lety to bylo 62 procent ve prospěch desktopu. Nyní jednoznačně vedou se 70 procenty přístupy z mobilu,” říká Mgr. Filip Kučera, marketingový ředitel Auto ESA.

Ze statistik Auto ESA vyplývá, že téměř 95 % všech kupujících vidělo nabídku nejprve na internetu. „Proto je zcela nezbytné dát maximum informací o vozidle již na webové stránky,“ doplňuje Kučera.

Než se tedy zákazník vypraví do Auto ESA na prohlídku, získá přímo na webových stránkách řadu dalších užitečných informací o vozidle, a to díky novince, kterou je prověření vozu od Cebia.

“Jsme rádi, že se Auto ESA rozhodlo zprostředkovat zákazníkům Základní prověření historie vozidla od Cebia zdarma. Je to významný krok ke kultivaci trhu, který posílí důvěru mezi zákazníkem a prodejcem,” říká Ing. Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia, která pomáhá motoristům bojovat proti podvodům při prodeji ojetin už více než 30 let.   

Kromě nezávislého prověření historie vozu od Cebia prochází vozy náročnou interní kontrolou. “Všechna auta jsou kontrolována podle postupů, které certifikoval TÜV NORD. Proces kontroly administrativní prověření historie vozu, prověření majitele, respektive toho, zda není v exekuci či insolvenci. Každé vozidlo projde fyzickou prověrkou, při které je kontrolováno více než 270 parametrů. Zkušenému technikovi také hodně o technickém stavu a jízdních vlastnostech napoví testovací jízda, bez které auto nemůžeme vykoupit,“ říká Jozef Kustra ředitel výkupu společnosti Auto ESA. „Další nároky na kontrolu přinášejí vozy s elektrickým motorem. Při měření kapacity baterií spolupracujeme s autorizovanými servisy,” doplňuje Kustra.

„Jen za prvních 6 měsíců neprošlo naší kontrolou více než 13 tisíc vozidel, které jsme museli z důvodu nedostatečné kvality a právních vad odmítnout,“ uzavírá Kustra.

Auto ESA vykupuje auta do vlastnictví, a proto je pro společnost jejich prověření zcela zásadní. Celkové náklady na prověření jednoho auta se pohybují mezi 3600 až 4000 korun. Každoročně tak Auto ESA investuje do prověřování vozidel desítky milionů korun. 

Zdroj
Auto ESA

Přečtěte si také

Back to top button