Motorismus

Přichází Interstar nové generace

Přichází Interstar nové generace. Nissan představuje Interstar, velkou dodávku, která byla zkonstruována a zdokonalena tak, aby se stala nejmodernějším přírůstkem do portfolia lehkých užitkových vozidel Nissan.

Tento model se vyznačuje nejen zvětšenou velikostí a všestranností, což zaručuje, že jej lze přizpůsobit tak, aby byl stejně jedinečný jako zákazníci, kterým slouží, ale je také první velkou dodávkou Nissan dostupnou se 100% elektrickým pohonem, aniž by to bylo na úkor výkonu.

Dokonalý společník pro hrdiny všedního dne

Zcela nový Nissan Interstar je přizpůsoben rozmanitým a specifickým potřebám podniků všech tvarů a velikostí a jeho prioritou je efektivita, maximální schopnosti a spokojenost zákazníků. Jeho asertivní přední mřížka, která se pyšní designem vyzařujícím dojem nákladního vozu, umocňuje velitelskou přítomnost vozidla. Interstar se zaměřuje na praktičnost a výkon a je ztělesněním spolehlivosti a síly pro každodenní podnikání na cestách. 

Interstar se dodává se standardní LCV zárukou Nissan na 5 let nebo 160 000 kilometrů, resp. 8 let nebo 160 000 kilometrů na baterii Interstar-e, což zaručuje klid na každé cestě.

Nová generace Interstaru vstoupí na trh s širokou škálou továrních přestaveb, včetně sklápěče, valníku a skříňových dodávek, čímž zajistí, že velká dodávka bude stejně rozmanitá jako její zákazníci a dokáže posunout podniky všech velikostí na vyšší úroveň efektivity. Ať už potřebujete velký objem nákladu, přesuny na dlouhé vzdálenosti, další prostor pro cestující nebo těžký náklad, Interstar nové generace a jeho různé verze pokryjí všechny vaše potřeby.

Usnadní práci, zpříjemní život

Zcela nový Interstar-e, první plně elektrická velká dodávka Nissan, poskytne udržitelnější jízdu bez kompromisů na úkor výkonu – baterie s kapacitou 87 kWh zajistí maximální dojezd přes 460 kilometrů a umožní uživatelům dojíždět od zákazníka k zákazníkovi, aniž by se museli obávat o autonomii. DC nabíjení Nissan nabízí rychlé možnosti, kdy se za pouhých 30 minut dobije vůz až na dojezd 252 km, a verze pro kratší mise s 40kWh baterií na přibližně 200 km. Současně jeho schopnost AC nabíjení zajišťuje dobíjení v depu z 10-100 % za méně než 4 hodiny.

„Nová generace vozu Nissan Interstar je dokonalým partnerem pro nezbytné podniky, které udržují společnost v chodu. S plně elektrickou verzí, zvýšenou nosností a rozmanitými možnostmi přestavby přinášíme přesně to, co naši každodenní šampioni – malé a střední podniky na celém světě – potřebují, aby společnost fungovala hladce!“ Nicolas Tschann, ředitel divize lehkých užitkových vozidel (LCV) společnosti Nissan Europe.

Ať už hledáte dodatečnou autonomii baterie nebo vyšší efektivitu využití nafty, nová generace Interstaru vás podpoří. Nový model bude vybaven špičkovou aerodynamikou ve své třídě s 20% snížením odporu vzduchu (SCx), což zákazníkům pomůže ušetřit buď palivo, nebo elektrickou energii a maximalizovat dojezd a efektivitu práce.

Nová generace modelu Interstar se může pochlubit také o 40 mm širšími bočními dveřmi a o 100 mm delší ložnou plochou, což zákazníkům poskytuje další důležitý prostor pro naložení většího množství zboží a materiálu. Obáváte se, abyste nákladní proctor svým vybavením nepřetížili? Zbrusu nová velká dodávka Nissan Interstar se také může pochlubit vysokou konkurenceschopností v oblasti užitečného zatížení, které dosahuje až 1,6 tuny u elektrické verze a téměř 2 tuny u varianty s ICE, což je vhodnější zejména pro firmy, které potřebují přesunout těžký náklad. 

Čtyřtunový Interstar-e s užitečným zatížením 1,6 tuny již lze navíc řídit v některých zemích Evropy s běžným řidičským průkazem, což uživatelům umožňuje větší užitečné zatížení než běžné 3,5tunové dieselové dodávky.

Jak dieselová, tak elektrická verze nové generace modelu Interstar mají maximální tažnou kapacitu 2500 kg, což umožňuje větší rozsah výrobků, zboží nebo zařízení, které lze tímto modelem převézt.

Od předchozích generací se nový Interstar liší také přepracovaným interiérem, který je navržen s ohledem na řidiče a cestující. Odolné potahy sedadel spolu s vyhřívaným čelním sklem a sedadly nejen chrání čalounění vozidla, ale poskytují řidiči tolik potřebné dodatečné pohodlí a oporu i při delším pobytu za volantem. 

Manévrovací schopnosti našeho nejnovějšího modelu se také výrazně zlepšily a oproti starším verzím mají lepší poloměr otáčení -1,5 metru, což usnadňuje projíždění složitými městskými ulicemi, aniž by byla ohrožena schopnost přepravy nákladu.

Bezpečnost při práci a bezpečnost na silnici

Stejně jako u všech našich vozidel je i zde na prvním místě blaho našich zákazníků. Všechny modely Interstar nové generace jsou standardně vybaveny širokou škálou bezpečnostních prvků, včetně systému nouzového brzdění vpředu, hlídání bdělosti řidiče a systému monitorování tlaku v pneumatikách. Součástí této zbrusu nové výbavy je také asistent proti kývání přívěsu, který zajišťuje větší bezpečnost při zapojení tažného zařízení.

Náš futuristický brzdový systém 1-box také zajišťuje, že brzdný výkon je vždy optimalizován bez ohledu na to, jak je vozidlo těžké. Reakční doba Interstaru při nouzovém brzdění se navíc oproti předchozí generaci modelu zkrátila na polovinu, což řidičům poskytuje ještě větší klid a umožňuje jim zůstat za volantem v maximální možné míře v bezpečí.

Vzhledem k tomu, že Nissan pokračuje v cestě k čistšímu, bezpečnějšímu a inkluzivnějšímu světu – včetně plné elektrifikace naší řady lehkých užitkových vozidel od roku 2026 – představuje nová generace Interstaru zásadní krok na naší cestě, protože radikálně měníme legendu trhu, aby vyhovovala nesčetným potřebám našich každodenních hrdinů.

Chcete vědět, kdy si budete moci pořídit tento zbrusu nový model? Předprodej pro Česko spustíme v létě 2024 a samotný prodej bude zahájen později ke konci roku 2024.

Zdroj
Nissan
Back to top button