Motorismus

Společnost ALIMPEX FOOD převzala prvních 10 vozidel Iveco Daily

Koncem roku 2010 vyhrála společnost PROFI AUTO CZ a.s., autorizovaný dealer Iveco, výběrové řízení na dodávku 10 kusů vozidel IVECO ECODAILY 65C17 a v druhé polovině března při slavnostním předání převzala Pražská společnost ALIMPEX FOOD prvních 10 nových ekologických vozidel IVECO ECODAILY opatřených chladírenskou nástavbou.

Firma ALIMPEX FOOD zabývající se velkoobchodem a distribucí převážně mléčných potravin ve výběrovém řízení vybrala pro pokrytí svého nárůstu potřeby distribuce chlazeného zboží lehká užitková vozidla značky Iveco. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí byly především ekonomické parametry vozidel a servisní podmínky poskytnuté dodavatelem.

Začátkem roku bylo objednáno prvních deset  podvozku EcoDaily s celkovou hmotností 6,5 tun. Vozidla jsou poháněna osvědčeným třílitrovým motorem a vybavena veškerými prvky aktivní i pasivní bezpečnosti. K překonávání nástrah zimy a horších jízdních podmínek při distribuci je všech deset vozidel EcoDaily 65C17 vybaveno nejen funkcí ASR, ale mechanickou uzávěrkou diferenciálu. Vozidla jsou vybavena chladírenskou nástavbu Lamberet s agregáty Carrier a certifikací FCR pro potravinářství.

Společnost ALIMPEX FOOD převzetím deseti nových vozidel Iveco EcoDaily rozšířila svou současnou flotilu 120 vozidel, které spadají pod 13 regionálních distribučních středisek a pět stovek zaměstnanců. Ekonomická a ekologická vozidla EcoDaily 65C17 dodaná autorizovaným dealerem IVECO PROFI AUTO se budou podílet na rozvozu mléčných produktů ze tří vlastních výroben pražské společnosti a na ročním obratu logistických služeb společnosti ALIMPEX FOOD v hodnotě přibližně 170 milionů eur.
 

Přečtěte si také

Back to top button