Silniční doprava

15 elektrických nákladních vozidel

15 elektrických nákladních vozidel. Společnost Volvo Trucks nedávno dodala 15 elektrických nákladních vozidel těžké řady španělské logistické společnosti Primafrio.

Prodej elektrických nákladních vozidel těžké řady se v Evropě zrychluje a mnoho logistických společností má zájem zvládnout větší množství svých přepravních úkolů elektrickými vozidly s nulovými emisemi výfukových plynů.

Přečtěte si také

15 elektrických nákladních vozidel

Primafrio Group, mezinárodní logistická společnost sídlící na jihovýchodě Španělska, se specializuje na přepravu chlazenéhpo zboží především ovoce a zeleniny ze Španělska a Portugalska do dalších evropských zemí. Primafrio se rozhodla investovat do nákupu 15 nákladních vozidel Volvo FH Electric, která patří mezi první těžká elektrická nákladní vozidla používaná na španělských silnicích. V provozu budou již v lednu 2023.

Elektrická nákladní vozidla budou sloužit pro regionální přepravu ovoce a zeleniny ze sadů v regionu Murcia, známém jako „zeleninová zahrada Evropy“, do zařízení Primafrio k další přepravě do Německa. Primafrio je logistickým dodavatelem pro EDEKA, největší maloobchodní řetězec s potravinami v Německu.

„Jsme rádi, že můžeme přispět k tomu, aby součástí logistického řetězce byly nulové emise a urychlit přechod na elektrická vozidla. Dodání těchto 15 elektrických nákladních vozidel společnosti Primafrio Group znamená novou éru v přepravě zboží v naší zemi a ukazuje, že produktivita, výkon a udržitelnost mohou jít ruku v ruce,“ vysvětluje Giovanni Bruno, výkonný ředitel Volvo Trucks Španělsko.

„V Primafrio jsme oddáni udržitelné mobilitě a aktivně se zapojujeme do řady iniciativ, jejichž cílem je zlepšit energetickou účinnost a snížit znečištění a emise skleníkových plynů. Volvo Group je průkopníkem v oblasti elektrických řešení, a proto jsme potěšeni, že jejich nákladní vozidla jsou součástí našeho vozového parku,“ říká José Esteban Conesa, předseda Primafrio Group.Primafrio investovalo do vlastní nabíjecí infrastruktury s 10 rychlonabíječkami instalovanými ve svých prostorách.

Jako první globální výrobce, který tak učinil, zahájila společnost Volvo Trucks sériovou výrobu těžkých elektrických nákladních vozidel v září 2022 a má nejkompletnější nabídku elektrických nákladních vozidel v oboru. Globálním cílem společnosti Volvo Trucks je, že v roce 2030 bude 50 % všech nových prodaných nákladních vozidel elektrických.

Zdroj
Tisková zprávaVolvo Trucks

Přečtěte si také

Back to top button