Silniční doprava

Mercedes-Benz zmizí z názvu

Mercedes-Benz zmizí z názvu. Akreditovaný dovozce nákladních vozidel značek Mercedes-Benz a Fuso v ČR, společnost Mercedes-Benz Trucks Česká republika s.r.o., se v souladu s názvem mateřského koncernu přejmenovává na Daimler Truck Česká republika s.r.o.

S účinností od 30.06.2023 dochází ke změně obchodního názvu společnosti Mercedes-Benz Trucks Česká republika s.r.o. se sídlem Bavorská 2666/16, Stodůlky, 155 00 Praha 5, na Daimler Truck Česká republika s.r.o. 

Přečtěte si také

Přejmenování souvisí s rozdělením koncernu Daimler AG v prosinci 2021, kdy vznikl samostatný koncern Daimler Truck AG jakožto výrobce nákladních vozidel a autobusů značky Mercedes-Benz a řady dalších koncernových značek – zde v Evropě jde především o značky Fuso a Setra. V souladu s touto změnou se nyní přejmenovávají i dceřiné importérské společnosti v Evropě.

Ostatní údaje dosavadní společnosti zůstávají beze změny. Změna obchodního názvu společnosti nemá žádný vliv na práva a závazky vůči obchodním partnerům. Na již uzavřených smlouvách se nic nemění.

Daimler Truck Česká republika s.r.o.je 100% dceřinou společností koncernu Daimler Truck AG. Do České republiky dováží nákladní vozidla značek Mercedes-Benz a Fuso a řídí autorizovanou síť prodejců a servisů. Prostřednictvím své maloobchodní divize zajišťuje i přímý prodej koncovým zákazníkům a má dvě vlastní servisní a prodejní pobočky – jednu v sídle společnosti v Praze 5 – Stodůlkách a druhou, zcela nově dokončenou a otevřenou ve Velkém Týnci na jižním okraji Olomouce. Mezi dovozci nákladních vozů v ČR se značka Mercedes-Benz již 21 let v řadě drží na první pozici v ročních registracích nových nákladních vozidel.

Přečtěte si také

Back to top button