Silniční doprava

Nová zimní pneumatika Goodyear UltraGrip Performance umožňuje řidičům lepší kontrolu nad vozidlem

Společnost Goodyear představuje nové, vysoce výkonné zimní pneumatiky UltraGrip Performance.

Novinka nabízí vynikající přilnavost a ovladatelnost, které umožňují jízdu v nejrůznějších zimních povětrnostních podmínkách – na sněhu, v rozbředlém sněhu i na ledu. Pneumatika je již dostupná pro maloobchodní prodejce.
Řada pneumatik UltraGrip Performance těží ze 44 let inovačních zkušeností a celkem 60 milionů prodaných pneumatik UltraGrip. Pneumatika disponuje optimalizovaným uspořádáním příčných drážek se systémem tvarových zámků, upraveným dezénem běhounu a vysokým počtem aktivátorů bloků, což vedlo k dosažení vynikajícího záběru a skvělé ovladatelnosti za všech zimních podmínek.
 
Hydrodynamické drážky zvyšují odolnost proti aquaplaningu a stabilitu na mokrých nebo rozbředlým sněhem pokrytých silnicích. Čtvercová styčná plocha s rovnoměrnějším rozložením tlaku zlepšuje výkonnost na suchých i mokrých silnicích po celou dobu životnosti pneumatiky. Indikátor opotřebení dezénu napomáhá řidičům k výměně pneumatik ve správný okamžik, což následně zabezpečuje vysokou výkonnost pneumatik za každého zimního počasí.
 
Co je nejdůležitější, ve srovnání s předními konkurenčními výrobky nabízejí nové pneumatiky o tři procenta kratší brzdnou dráhu na sněhu.    
 
Velice náš těší, že můžeme rozšířit rodinu pneumatik UltraGrip o další zimní pneumatiku, u níž hraje hlavní roli bezpečnost. Naším posláním je dodávat pneumatiky s vynikající přilnavostí na mokré vozovce, na ledu i na sněhu, a tím zajišťovat bezpečnou jízdu a brzdný výkon bez ohledu na podmínky, které v zimě panují. Obzvláště hrdí jsme na jejich nejkratší brzdnou dráhu, protože víme, že právě tomu naši zákazníci přikládají maximální důležitost,“ říká Hans Vrijsen, Goodyear Marketing Director Consumer EMEA.
 
Nová UltraGrip Performance zahrnuje 38 osobních pneumatik, určených především pro automobily střední, vyšší střední a luxusní třídy, v rozměrech: šířka 195 až 255; profil 40 až 65; průměr 15’’ až 19’’.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button