Silniční doprava

Nové velké parkoviště VCHD v Kladně

Nové velké parkoviště VCHD v Kladně. Přepravní společnost VCHD Cargo disponuje na své centrále ve středočeském Kladně novými parkovacími plochami. Na brownfieldu navazujícím na budovu společnosti bylo vybudované parkovišti na ploše více jak 16.000 m2 s kapacitou více než 30 nákladních a na 50 osobních vozidel. Součástí parkoviště jsou také manipulační a skladové plochy.

Nové velké parkoviště VCHD v Kladně umožní řidičům odstavit kamion při střídání s kolegou na další lince, mohou si zde pohodlně zaparkovat a vyřídit administrativní a personální záležitosti na centrále či nechat vozidlo přes noc, pokud se z linky vracejí na večer domů. Kromě toho zde kamiony čekají na pravidelné čištění a dezinfekci před další jízdou a v neposlední řadě poskytují řidičům jistotu, že s porouchaným ale pojízdným vozidlem nemusejí hledat jiné alternativy před tím, než je přijme servis. V rámci školicích a výukových programů VCHD Cargo zde také budou probíhat názorné ukázky například manipulace s výměnnými nástavbami.

Přečtěte si také

Povrch nového parkoviště je z betonu, kterého se použilo téměř 400 m3.  V rámci jeho výstavby byly  vybudované nové chodníky lemující administrativní budovu, šest vsakovacích studní a dešťová kanalizace, veřejné osvětlení a rozvody s více než 30 bezpečnostními kamerami. Vstup na parkoviště je na vjezdu i výjezdu umožněn pouze načtením SPZ osobního nebo nákladního vozidla. Na parkovišti bylo zasazeno přes 50 stromů a stovky keřů, které přispějí k oživení parkoviště a v budoucnu parkovací plochu příjemně zastíní.

Čtěte také: VCHD Cargo rekordně rostla.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button